Igrzyska Olimpijskie 2024 · napisany: 25.07.2024 23:32
Łączna liczba medali zdobytych przez reprezentację Polski:

Liczba medali zdobytych przez reprezentację Polski w poszczególnych kolorach:

Miejsce reprezentacji Polski w końcowej klasyfikacji medalowej:

Trzy dyscypliny, w których reprezentacja Polski zdobędzie najwięcej medali:
tenis ziemny, siatkówka halowa, wspinaczka sportowa

Trzy państwa, które zajmą miejsca na podium w końcowej klasyfikacji medalowej:
USA, Chiny, Francja
Igrzyska Olimpijskie 2024 · napisany: 16.07.2024 02:15
Na biurku ojca-redaktora-dyrektora wylądowała jakiś czas temu reklamacja, że niby nie propsujemy lekkoatletyki, no to macie. Czy może być ku temu lepsza okazja niżli olimpiada?

Format to na naszym forum jakby nie było jednak nowy, więc zaczniemy z wąskiej rury. Tym niemniej czekam na pomysły i propozycje ulepszeń na kolejną edycję. Do realizacji niekoniecznie przy okazji kolejnych igrzysk. Tymczasem na teraz wymyśliłem coś takiego:

Typujemy odpowiadając w niniejszym temacie. Aby typ był ważny należy wskazać przewidywany rezultat w przynajmniej jednej z wymienionych poniżej kategorii. Liczy się tylko pierwszy post od każdego z uczestników. Swój typ można edytować dopóki temat jest otwarty. Temat zostanie zablokowany na czas trwania igrzysk olimpijskich, a wszystkie typy zostaną utrwalone w formie zrzutu ekranu.

Kategorie i punktacja:

• Łączna liczba medali zdobytych przez reprezentację Polski (tolerancja +/- 1 medal, np. 13)
    - $$1000 (-$$200 za różnicę o każdy kolejny medal poza tolerancją).

• Liczba medali zdobytych przez reprezentację Polski w poszczególnych kolorach (tolerancja w każdym kolorze +/- 2 medale, np. 1 złoty, 2 srebrne, 3 brązowe)
    - $$200 za trafienie liczby w jednym kolorze,
    - $$400 za trafienie liczby w dwóch kolorach,
    - $$800 za trafienie liczby w trzech kolorach.

• Miejsce reprezentacji Polski w końcowej klasyfikacji medalowej (tolerancja +/- 1 miejsce, np. 21)
    - $$1000 (-$$200 za różnicę o każde kolejne miejsce poza tolerancją).

• Trzy dyscypliny, w których reprezentacja Polski zdobędzie najwięcej medali (kolejność bez znaczenia, np. lekkoatletyka, strzelectwo, pływanie)
    - $$200 za trafienie jednej dyscypliny,
    - $$400 za trafienie dwóch dyscyplin,
    - $$800 za trafienie trzech dyscyplin.

• Trzy państwa, które zajmą miejsca na podium w końcowej klasyfikacji medalowej (kolejność bez znaczenia, np. Hiszpania, Norwegia, Belgia)
    - $$200 za trafienie jednego państwa,
    - $$400 za trafienie dwóch państw,
    - $$800 za trafienie trzech państw.

Punkty zdobyte we wszystkich kategoriach oczywiście się sumują. Poniżej szablon odpowiedzi dla ułatwienia typowania:

[EURO24] Hiszpania - Anglia · napisany: 14.07.2024 23:16
I to by było na tyle. Dziękuję, dobranoc.

Niedziela, 14.07, 21:00

Nadszedł czas ostatecznych rozstrzygnięć. Na placu boju pozostały tylko dwie drużyny. Kto zostanie nowym Mistrzem Europy?

Typujemy odpowiadając w niniejszym temacie. Aby typ był ważny należy wskazać zwycięzcę i opcjonalnie wynik spotkania. Liczy się tylko pierwszy post od każdego z uczestników. Swój typ można edytować dopóki temat jest otwarty. Temat zostanie zablokowany na czas trwania meczu, a wszystkie typy zostaną utrwalone w formie zrzutu ekranu.

Punktacja:

• Za poprawne wytypowanie zwycięzcy: $$200 x liczba goli zwycięzcy.
  • Za wytypowanie dokładnego wyniku (liczba goli zwycięzców i przegranych): $$500.

Można wpisywać po prostu nazwę kraju zwycięzcy (np. Hiszpania), a jeśli ktoś chce spróbować szczęścia może wskazać również przewidywany dokładny wynik (np. 2:0 dla Anglii).

Można też typować bardziej szczegółowo:

• Za poprawne wytypowanie minuty, w której padnie gol: $$1000
    Tolerancja +/- 1 minuta i -$$200 za każdą kolejną minutę rozbieżności.
  • Za poprawne wytypowanie strzelca:
    - $$200 jeśli typujemy napastnika,
    - $$400 jeśli typujemy zawodnika na innej pozycji.

Obstawić można tylko jednego zawodnika i tylko jedną minutę w całym meczu. Minuty typujemy tylko dla czasu podstawowego i dogrywki.

Gole z rzutów karnych sumujemy z golami zdobytymi w czasie podstawowym i dogrywce zarówno przy typowaniu jak i przy obliczaniu wygranej. Przykładowo wynik 1:1 po dogrywce i 5:4 w rzutach karnych należy typować jako 6:5.

Punkty się sumują. Czyli np. jeśli ktoś wytypuje poprawnie zwycięstwo Hiszpanii 2:0, otrzyma 2x $$200 + $$500 = $$900. Dodatkowo typując poprawnie strzelca i minutę można wygrać kolejne $$1200 lub $$1400

Niech wygra lepszy!

Reupload'y odcinków Just Jazzy · napisany: 10.07.2024 00:40
No niestety nie widzę możliwości kasacji konta, z którego coś było pisane. A popełniłeś cały jeden post. Aż musiałem sprawdzić Tak czy inaczej, witamy na forum po latach. Stare konto olej, mała strata.
[EURO24] Polska - Francja · napisany: 25.06.2024 22:10
No pięknie.

Mumol $$1200 👑
Toni $$1000
Lux $$200
chaos $$200

Polacy nic się nie stało, ale myślę, że jeszcze pojawi się okazja do typowania podczas tego EURO 😉
[EURO24] Polska - Francja · napisany: 24.06.2024 00:05
Czyli, że człowiek z masce jednak zagra? No w sumie wydaje się to logiczne, na najsilniejszego przeciwnika w grupie trzeba wytoczyć ciężkie działa 🤭

Francja 4:1
Dembélé 11'
[EURO24] Polska - Francja · napisany: 22.06.2024 01:29
Polska - Francja
Wtorek, 25.06, 18:00

No to została nam już tylko walka o honorowe punkty. Albo punkt.

Typujemy odpowiadając w niniejszym temacie. Aby typ był ważny należy wskazać zwycięzcę (albo Remis) i opcjonalnie wynik spotkania. Liczy się tylko pierwszy post od każdego z uczestników. Swój typ można edytować dopóki temat jest otwarty. Temat zostanie zablokowany na czas trwania meczu, a wszystkie typy zostaną utrwalone w formie zrzutu ekranu.

Punktacja:

• Za poprawne wytypowanie remisu: $$300.

Można wpisywać po prostu nazwę kraju zwycięzcy (np. Polska), a jeśli ktoś chce spróbować szczęścia może wskazać również przewidywany dokładny wynik (np. 2:0 dla Polski).

Obstawić można tylko jednego zawodnika i tylko jedną minutę w całym meczu.

Punkty się sumują. Czyli np. jeśli ktoś wytypuje poprawnie zwycięstwo Polski 2:0, otrzyma 2x $$200 + $$500 = $$900. Dodatkowo typując poprawnie strzelca i minutę można wygrać kolejne $$1200 lub $$1400

[EURO24] Polska - Austria · napisany: 19.06.2024 12:54
Dokładnie, jak o wszystko to z rozmachem.

Piątek, 21.06, 18:00

By tradycji stało się zadość, przed weekendem szybki meczyk o wszystko.

kurzi6 napisał:
jedna ze zbiórek, do której dołożyliśmy tutaj dwie cegiełki zakończyła się powodzeniem

No i to jest fajne, przyłożyć rękę do czyjegoś szczęścia
[EURO24] Polska - Holandia · napisany: 10.06.2024 23:00
Holandia 2:0
Gakpo 13'

🤭
[TOWARZYSKI] Polska - Turcja · napisany: 10.06.2024 11:23
Lewy wraca, więc ja tym razem obstawię bardziej wyrównany wynik.

Niedziela, 16.06, 15:00

Nadejszła wiekopomna chwila i kolejny występ Biało-Czerwonych w Mistrzostwach Europy. Już za tydzień mecz otwarcia z reprezentacją Niderlandów.