Gość

Rejestruj

· Moderatorzy · Grupy
· Obecny czas: 19.03.2024 09:33
· GTAthegame · Forum · Ogólnie o GTA V
Musisz Być Zalogowany
Szukaj · phpBB ·
· Wybierz stronę: 1
nie można zap. ust. graficz.
fan_GTA napisany: 30.05.2021 00:27 Link Do Tego Posta
hustler



dołączył: 10.08.2006
posty: 633
rp: 50872
Witam,

Mam problem z zapisaniem ustawień graficznych w GTA V.
Generalnie chodzi o to, że w ustawieniach mam ustawione domyślnie rozdzielczość 1280x760 i gdy potem zmienię na 1920x1080,to owszem zapisuje mi to ustawienie na czas gry, ale gdy już wyjdę z gry i ponownie włączę to znowu muszę zmieniać na to 1920x1080, denerwujące jest to.
Gram na laptopie, grafika to Nvidia GTX 1660 Ti.
Obecnie GTA V chodzi mi w 40 FPS (niezależnie czy 1280x760 czy 1920x1080), ale wcześniej miałem o wiele wyższe wartości niż wspominane wcześniej 40FPS, a stało to się po tym jak zoptymalizowałem grę w aplikacji GeForce Experience i nie umiem tego przywrócić do tego jak było przed zoptymalizowaniem.
Nawet ustawiłem tak, żeby V uruchamiała mi się na dedykowanej karcie.
Sterowniki najnowsze, instalowane wczoraj (sobota, 29.05).
A na przykład w GTA IV wykorzystanie grafiki mam chyba coś 300 ileś na 500, mimo, że kazałem, żeby gra korzystała z dedykowanej grafiki, gdzie jest 6GB własnej pamięci RAM.
Obie gry oryginalne i aktywowane na Rockstar Games Launcherze.
Może troszkę chaotycznie napisane, ale mam nadzieję, że w miarę zrozumiale.

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc,
Pozdrawiam.

____________________
GTA V na PC!!
GTA V: 86.00%
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
sdr napisany: 30.05.2021 23:55 Link Do Tego Posta
szew



dołączył: 02.02.2004
posty: 1662
rp: 87009
Skoro optymalizowałeś ustawienia w GF Experience, a chcesz teraz z tego zrezygnować, to w pierwszej kolejności upewnij się, że optymalizacja GFE jest wyłączona, bo inaczej GFE może Ci nadpisywać wszystkie zmiany robione ręcznie. Nie wiem czy tak to działa, ale może się okazać, że GFE "pilnuje" swoich ustawień.

Odpal GFE, kliknij kafelek GTA V i tam jest po prawej stronie przycisk "Przywróć". On w zasadzie wyłącza optymalizacje ustawień GFE.

Jeśli to nie pomoże, możliwe że masz uszkodzony plik ustawień i gra po prostu nie może do niego pisać. Zrób sobie kopię zapasową wszystkich plików gry w folderze użytkownika i spróbuj je usunąć (ew. zostaw tylko sejwy), a potem odpal grę i poustawiaj wszystko od nowa. Gra utworzy nowy plik ustawień i on powinien być już poprawny.

____________________
sdr
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
fan_GTA napisany: 31.07.2021 12:32 Link Do Tego Posta
hustler



dołączył: 10.08.2006
posty: 633
rp: 50872
Udało mi się rozwiązać problem. Otóż w folderze instalacyjnym GTA V był plik o nazwie "commandline" i tam była ustawiona rozdzielczość 1280x720, wystarczyło tylko zmienić tą wartość na 1920x1080. Od tego momentu, gra uruchamia się w większej rozdzielczości.

____________________
GTA V na PC!!
GTA V: 86.00%
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
sdr napisany: 01.08.2021 23:19 Link Do Tego Posta
szew



dołączył: 02.02.2004
posty: 1662
rp: 87009
Super. Dzięki za podzielenie się rozwiązaniem!

____________________
sdr
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
· Wybierz stronę: 1
· Moderatorzy · Grupy
· Obecny czas: 19.03.2024 09:33
·
Obecnie forum przegląda 16 gości oraz 0 z 6655 zarejestrowanych użytkowników
Razem: 16 · Najwięcej (1845): 21.08.2015
Urodziny obchodzą dziś · Żyłkaa (31) · kamil200 (28) · Wszystkiego najlepszego!
Napisano 25113 (+9697) postów w 1833 tematach z 114 ankietami
STATYSTYKI »
news · forum · blogi · mobile · rss · pliki · filmy · njoy · szukaj · mapa
© 2004 - 2024 GTAthegame
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów jest zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies