Gość

Rejestruj

· Moderatorzy · Grupy
· Obecny czas: 29.03.2024 12:01
· GTAthegame · Forum · Ogólnie o GTA IV
Musisz Być Zalogowany
Szukaj · phpBB ·
· Wybierz stronę: 1
GTA 4 dobry sprzęt słabe FPS'y
Dav napisany: 08.07.2013 19:27 Link Do Tego Posta
homeboy



dołączył: 08.07.2013
posty: 5
rp: 3178
Sprawa wygląda następująco. Nie wiem czy wcześniej tego nie zauważałem ale ostatnio GTA zaczęło mi się strasznie ścinać.
Mój sprzęt to:
Procesor: Intel Core; i5-3210M (2.5 GHz, 3.1 GHz Turbo, 3 MB Cache)
Ram: 8GB DDR3 (1600 MHz)
Grafika:
Intel HD Graphics 4000
NVIDIA GeForce GT 650M 2048 MB
Windows 8

Ostatni Benchmark:
Statystyki gëówne
Úrednia iloúç FPS: 20.91
Czas wyúwietlania: 37.69 sek
Zuöycie procesora: 81%
Zuöycie pamiéci RAM: 32%
Zuöycie pamiéci GPU: 13%

Ustawienia graficzne
Rozdzielczoúç: 800 x 600 (60 Hz)
Jakoúç tekstur: Úrednia
Jakoúç renderingu: Úrednia
Zasiég widzenia: 32
Iloúç detali: 70

Sprzét komputerowy
Microsoft Windows 8
Microsoft Windows 8
Karta graficzna: Intel(R) HD Graphics 4000
Wersja sterownika grafiki: 9.18.13.697
Karta dôwiékowa: Speakers (Realtek High Definition Audio)
Intel(R) Core(TM) i5-3210M CPU @ 2.50GHz

Identyfikator testu: benchmark.cli

Nie mam pojęcia o co chodzi. Na takim sprzęcie powinno śmigać jak marzenie. Może to dlatego że wykrywa mi tu karte Intela a nie Geforca ? Pomocy :(

____________________
Dav
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
sdr napisany: 08.07.2013 19:43 Link Do Tego Posta
szew



dołączył: 02.02.2004
posty: 1666
rp: 87184
Możliwe, że to przez to. Jeśli masz dwie karty to powinieneś też mieć jakiś soft do automatycznego przełączania na GF'a kiedy potrzeba więcej mocy. W przypadku kart Nvidii to się chyba nazywa Optimus. Być może ten soft nie działa do końca tak jak trzeba. Poszukaj jakichś ustawień, powinno dać się ustawić na sztywno, że jak jest odpalona jakaś konkretna aplikacja (w tym przypadku GTA IV) to włącza się GF.

____________________
sdr
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
Dav napisany: 08.07.2013 20:18 Link Do Tego Posta
homeboy



dołączył: 08.07.2013
posty: 5
rp: 3178
Tak mam zapewne ten system Optimus. Nawet jak klikam prawym na ikonke GTA i wybieram ręcznie "Uruchom z procesorem graficznym" następnie "Procesor NVIDIA o dużej wydajności (domyślnie)" To i tak jak robie benchmarka w GTA wyskakuje mi że widzi tą drugą karte :| a ustawieniach grafiki pokazuje normalnie ilość pamięci około 2GB kurcze o co tu może chodzić ?

____________________
Dav
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
sdr napisany: 08.07.2013 20:46 Link Do Tego Posta
szew



dołączył: 02.02.2004
posty: 1666
rp: 87184
A jakbyś zupełnie pojechał po bandzie i wyłączył w biosie tą zintegrowaną kartę od Intela? Powinno się dać skoro masz dwie. Jak nie będzie integry to nic poza GF nie powinno widzieć. Oczywiście robisz to na własną odpowiedzialność.

____________________
sdr
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
k11h napisany: 08.07.2013 20:46 Link Do Tego Posta
hustler



dołączył: 11.10.2008
posty: 232
rp: 42109
skąd: Southampton
Mam podobnego lapka Na początku chodziło w miarę dobrze, teraz po półtora roku na systemie gram na najniższych i mam malutko fpsów. Co do karty widniejącej w benchmarku to normalne. Spróbuj sobie ustawić, żeby gra włączała się na zintegrowanej, zobaczysz ile to jest mało fpsów ;p

Swoją drogą, Acera masz? Jak Ci się grzeje? Bo u mnie temperatura procka do stówy dochodzi xD

____________________
k11h
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
Dav napisany: 08.07.2013 21:31 Link Do Tego Posta
homeboy



dołączył: 08.07.2013
posty: 5
rp: 3178
Dawid napisał:
A jakbyś zupełnie pojechał po bandzie i wyłączył w biosie tą zintegrowaną kartę od Intela? Powinno się dać skoro masz dwie. Jak nie będzie integry to nic poza GF nie powinno widzieć. Oczywiście robisz to na własną odpowiedzialność.


Czytałem gdzieś że jak ktoś to zrobił to nie wyświetlało mu obrazu. Chyba wole nie ryzykować.

k11h napisał:
Mam podobnego lapka Na początku chodziło w miarę dobrze, teraz po półtora roku na systemie gram na najniższych i mam malutko fpsów..


No właśnie na początku też mi dobrze działało a teraz po przejściu około 50% gry i wgraniu kilku innych na nowego laptopa kupionego w Maju. Mam jakieś zacinki nagle może pomogła by reinstalacja gry ?

PS:
k11h napisał:
Swoją drogą, Acera masz? Jak Ci się grzeje? Bo u mnie temperatura procka do stówy dochodzi xD

Nie mam acera. Z temperaturą wszystko ok. Kiedyś miałem podobny problem z kartą graficzną. Trzeba było przeczyścić i wymienić jakiś pasek czy coś takiego nie wiem dokładnie. W każdym razie coś nie tak masz. No ale może powróćmy do mojego tematu bo strasznie mnie ten fakt irytuje -_-

____________________
Dav
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
k11h napisany: 09.07.2013 00:47 Link Do Tego Posta
hustler



dołączył: 11.10.2008
posty: 232
rp: 42109
skąd: Southampton
Reinstal gry u mnie się nie sprawdził, przymierzam się do reinstalu systemu.. Chyba jedyne wyjście, bo czyszczenie i odkurzanie systemu nic nie dało :(

____________________
k11h
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
Dav napisany: 09.07.2013 08:37 Link Do Tego Posta
homeboy



dołączył: 08.07.2013
posty: 5
rp: 3178
Właście chciałbym obejść się reinstalacją systemu i w jakiś inny sposób to ogarnąć :/

Dodam jeszcze że na początku myślałem że to był problem ze zbyt dużym wykorzystywaniem pamięci RAM przez system ale jednak nie w tym tkwi problem bo ten już rozwiązałem. Więcej info niżej:
Link do problemu z pamięcią RAM

____________________
Dav
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
kurzi6 napisany: 09.07.2013 21:48 Link Do Tego Posta
Puchate żelazko



dołączył: 29.08.2005
posty: 311
rp: 60339
skąd: Szczecin, ZPM
A sterowniki od GeForce'a chociaż przeinstalowałeś? To właśnie te sterowniki decydują czy puścić coś na integrze czy na dedykowanej karcie.

____________________
kurzi6
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
Dav napisany: 09.07.2013 22:13 Link Do Tego Posta
homeboy



dołączył: 08.07.2013
posty: 5
rp: 3178
Nie przeinstalowywałem. A myślisz że to coś da?

Najpierw odinstalować i zainstalować? Wątpię czy to pomoże...

____________________
Dav
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
· Wybierz stronę: 1
· Moderatorzy · Grupy
· Obecny czas: 29.03.2024 12:01
·
Obecnie forum przegląda 31 gości oraz 0 z 6657 zarejestrowanych użytkowników
Razem: 31 · Najwięcej (1845): 21.08.2015
Urodziny obchodzą dziś · mikehopfen (39) · simspl26 (27) · Wszystkiego najlepszego!
Napisano 25129 (+9697) postów w 1834 tematach z 114 ankietami
STATYSTYKI »
news · forum · blogi · mobile · rss · pliki · filmy · njoy · szukaj · mapa
© 2004 - 2024 GTAthegame
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów jest zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies