Gość

Rejestruj

· Moderatorzy · Grupy
· Obecny czas: 27.04.2024 18:15
· GTAthegame · Forum · Café Robina
Musisz Być Zalogowany
Szukaj · phpBB ·
· Wybierz stronę: 1
Łączenie różnej pojemności kości pamięci RAM
Pepe napisany: 14.11.2012 15:56 Link Do Tego Posta
La Vida es Una Lenteja



dołączył: 13.09.2005
posty: 301
rp: 18079
skąd: Vice City
Z racji tego, że tematy w którym mógłbym zamieścić ten post są zamknięte, to zakładam nowy. Z góry przepraszam za obejście dozwolonej liczby znaków w nazwie tematu, ale 30 znaków to ciut za mało, żeby zmieścić to co autor miał na myśli.

Mam następujący dylemat - chciałbym zwiększyć ilość pamięci RAM w komputerze dwukrotnie. Obecnie zamontowane mam dwie pojedyńcze kości RAM DDR3 2GB. Płyta główna w moim komputerze to ASRock G41C-VS na standardowym BIOS-ie.

Jako iż kupno dwóch kości po 4GB RAM nie wchodzi w grę ekonomicznie, myślę nad zakupieniem jednej. I teraz pojawia się następujące pytanie: Czy możliwe jest poprawne działanie kości o różnej pojemności, w sensie 2x 2GB + 1x 4GB ?

Czy takie podpięcie nie grozi trwałym uszkodzeniem ich wszystkich z racji niezgodności standardów wynikających z różnicy technicznej samych kości? No i najważniejsze, czy system operacyjny 64 bitowy rozpozna poprawnie ilość dostępnej pamięci RAM?

____________________
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
Roger napisany: 14.11.2012 16:17 Link Do Tego Posta
asshole



dołączył: 10.12.2005
posty: 611
rp: 65647
Tak. Najważniejsze jest to, aby działały na tej samej częstotliwości taktowania.

____________________
Roger
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
kurzi6 napisany: 17.11.2012 01:54 Link Do Tego Posta
Puchate żelazko



dołączył: 29.08.2005
posty: 311
rp: 60894
skąd: Szczecin, ZPM
Ja tam jestem zwolennikiem by wszystkie kości pamięci były identyczne. Rozwiązanie 2x2gb+1x4gb powinno zadziałać pod warunkiem, że kości są kompatybilne ze sobą i z chipsetem mobo.

Przy takim ustawieniu jak mówisz stracisz Dual Channel Mode - chociaż myślę, że kontroler pamięci powinien przełączyć ją we Flex Mode.

____________________
kurzi6
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
· Wybierz stronę: 1
· Moderatorzy · Grupy
· Obecny czas: 27.04.2024 18:15
·
Obecnie forum przegląda 35 gości oraz 0 z 6657 zarejestrowanych użytkowników
Razem: 35 · Najwięcej (1845): 21.08.2015
Urodziny obchodzą dziś · Kamil3728 (48) · Wszystkiego najlepszego!
Napisano 25129 (+9697) postów w 1834 tematach z 114 ankietami
STATYSTYKI »
news · forum · blogi · mobile · rss · pliki · filmy · njoy · szukaj · mapa
© 2004 - 2024 GTAthegame
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów jest zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies