Gość

Rejestruj

błąd
Musisz być zalogowany!
Zaczekaj...
· Moderatorzy · Grupy
· Obecny czas: 20.04.2024 16:20
· GTAthegame · Forum · Posty Użytkownika chaos
Szukaj · phpBB ·
· Wybierz stronę: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
chaos
Akuku, zgadnij gdzie! :) · napisany: 25.10.2011 17:49
Najwyższy czas odświeżyć ten pusty dział na forum, w końcu jest ku temu nie lada okazja, gdyż iż ponieważ wiemy, że seria Grand Theft Auto będzie kontynuowana (tak jak moda na sukces, czy rolka papieru toaletowego w podajniku). Wiemy, że będzie oznaczona numerkiem 5 (rzymskie V - obok literki "c" i "b" na klawiaturze, gdyby ktoś chciał przyszpanować) i pierwsze informacje ujawnione nam zostaną w dzień zmarłych (2 listopada).

Wszyscy fani_gta już szaleją i skaczą na skakance z radości, a ja mam dla Was ekstra zabawę, w której można wygrać trochę zielonych DOUGHZ plus ewentualnie jakiś browar / kola (to drugie dla niepełnoletnich, którzy nie mogą zagrać w GTA, hehe) jeśli mi starczy kasy do dziesiątego...

Wystarczy odgadnąć (i napisać w odpowiedzi tutaj!) lokalizację najbliższej części. Proste? Jak sikanie. Jeżeli nikt nie trafi, to kasę zgarnie ten, kto będzie najbliżej. Jeżeli wygra kilka osób wygrana będzie sprawiedliwie podzielona (oczywiście rzeczowa może być tylko jedna, bo nie zarabiam na tyle, żebym mógł wam wszystkim postawić ;))

Dla lepszej zabawy doleję oliwy do ognia i nie odpowiem na pytanie ile konkretnie można wygrać i jaki to będzie browar.

Konkurs trwa od teraz (tudzież 17:49) do 2 listopada. Propozycje składane po tej dacie, nie biorą udziału w konkursie.

EDIT 23:07: Dodałem ankietę w której możecie oddać swój głos i skorzystać z gotowych opcji. Kliknięcie w ankietę nie potwierdza udziału w konkursie. Warunkiem jest post z odpowiedzią. :)
    Sprzedam/Kupię... · napisany: 12.10.2011 10:09
    CŚŚŚHO!!!! Bo jeszcze ktoś pomyśli, że zbieram złom. :D

    Tak na serio to tak, jest u mnie gdyż nie potrzebuję ***anych w kosmos procesorów i kart graficznych, a zwykłego kompa do netu.

    Ja sprzedaję swojego starego Pentiuma. Jeszcze ciągnie, a jak wysmarujesz go pastą termoprzewodzącą to się uciszy :)
    Sprzedam/Kupię... · napisany: 14.09.2011 09:02
    Sprzedane. :)

    +++ EDIT (07.10.2011 22:55):

    Odgrzebuję temat, gdyż i ja postanowiłem pozbyć się złomu. Może kogoś zainteresuje:

    Zestaw PC
    Dysk do laptopa ATA

    Pamięć do laptopa DDR

    :)
    Adamek vs Klitschko · napisany: 11.09.2011 08:50
    No to frugo!
    Sprzedam/Kupię... · napisany: 09.09.2011 05:59
    Nie no bez jaj, sama wysyłka pewnie jakieś 30 - 40 kosztuje.
    Sprzedam/Kupię... · napisany: 08.09.2011 16:21
    To czekam w takim razie na jakiś konkret cenowy (z wysyłką). :)
    Sprzedam/Kupię... · napisany: 07.09.2011 16:39
    A co jest konkretnie uszkodzone?
    Sprzedam/Kupię... · napisany: 04.09.2011 16:12
    Kurde potrzebowałbym takiego kompa, bo z moim złomikiem już szału dostaję. Szkoda tylko, że płyta uszkodzona i głośna grafika ;P
    Laptopem w łeb · napisany: 20.08.2011 09:30
    Przez te 11 dni próbowałem wszystkiego - od xenny na zaparcia po wyszukane programy formatujące kartę pamięci. Nic nie dało rady. Ani to, ani to. W dodatku zmniejszyłem sobie pojemność karty z 1,89 GB na 1,71. Najlepszym rozwiązaniem był zakup dysku na allegro. Hałasuje bo to jakis stary IBM, ale przynajmniej wszystko znowu znowu dziala poprawnie.

    Jezeli ktos by chcial, to oddam tego laptopa wzamian za konkretnie niska cene. :)
    brak misji po NA ZAWSZE GROVE · napisany: 19.08.2011 16:42
    Z tego co pamietam ładnych parę lat temu to było spolszczenie, które robiło takie albo inne jaja w grze. Ale mogę się mylić, bo pamięć mam dobrą, ale krótką.
    Trzydzieści lat minęło... · napisany: 13.08.2011 14:47
    Cytat:
    Kazałem rodzicom kupić procesor oraz pamięć RAM a sam kupiłem inną płytę główną.

    Nie ma to jak kantować rodziców. Sam kilka razy składałem komputer rodzinie. Pierwszy który mieli to był Duron którego dostali "w spadku po mnie". Pewnego wakacyjnego poranka 2007 roku z zasilacza polecał dym, a talerz dysku twardego dostał takiego powera, że rozleciał się na kawałki. Ze względu na to, że to była niedziela, a moja mama kończyła pisać pracę magisterską na już potrzebowała sprawny komputer. Wybrałem się więc z ojcem do Media Markt i tam kupiliśmy zestaw NTT z dwurdzeniowym Pentiumem 1,8 lub 2,2 GHz, 512 MB RAM, dyskiem 250 GB. Komputer z wystawy za 1000 złotych nie dorównywał do pięt komputerowi za 1000 zł, którego poskładałem rok później. Co chwilę się wieszał, dołączona do zestawu Viśta wio nie chciała działać i więcej czasu spędził w serwisie niż w domu.W końcu poskładałem Pentiuma IV 2733 MHz, 768 MB RAM, który po dziś dzień stoi w pokoju, a siostra dostała podobny zestaw, tyle że z GeForcem 6600 który umarł dwa tygodnie temu (od ilości kurzu zablokował się wiatraczek i zjarały się układy). Gdyby nie stary GeForce 4 z 2003 siostra byłaby bez komputera. Ostatnio jednak rodzina zapowiedziała mi, że planują ekspansję na komputery przenośne z koniecznie działającą baterią i WiFi. Ale cywilizacja wygodna się zrobiła. A kilka lat temu udręką było mnóstwo zaplątanych kabli za biurkiem.
    Trzydzieści lat minęło... · napisany: 13.08.2011 12:33
    Trzydzieste urodziny popularnego PC to dobry moment na otwarcie tematu, w którym zachęcę was do napisania kilku zdań o waszym domowym komputerze. Jak się u was znalazł, kiedy to było, ile mieliście lat, jakie parametry mieliście w puszce, kiedy przyszedł czas na upgrade, czy macie jakiś obecnie? Jak myślicie, co dalej z PECETEM? Czy jest w stanie dalej przetrwać w dobie laptopów, netbooków, konsol czy tabletów?

    Pierwszy IBM pojawił się 12 sierpnia 1981 roku. Komputer posiadał 16 kB pamięci RAM, zamiast twardego dysku stację dyskietek 5,25" o pojemności 180 kB i kosztował ponad 2,5 tys. dolarów. Jego wyprodukowanie zajęło firmie rok. Warto dodać, że był niesamowicie wielki.

    Ja zacznę. Zacząłem od Commodore C64, którego nie wiem czy można nazwać do końca komputerem w 1996 roku. Służył głównie do gier. Pamiętam godziny przy telewizorze, gdy gra ładowała się z taśmy magnetofonowej, po którą na giełdzie stało się godzinę czasem dwie. Pecet z prawdziwego zdarzenia pojawił się gdzieś w lipcu 1999 roku. Był to Celeron 300 MHz, miał 64 MB RAMU, dysk 4 GB, kartę grafiki Diamond Viper 330 Turbo z akceleratorem 4 MB (!), którą mam do dzisiaj i która dalej działa. Dodatkowo w komputerze znajdował się śledź w postaci karty dźwiękowej Sound Blaster 16 i ogromna płyta układów w postaci karty telewizyjnej. Całość znajdowała się w blaszanym pudle, a obudowę zdejmowało się od góry (ściany + dach). Na pokładzie zainstalowany był Windows 98 SE, który miał taki kaprys, że wieszał się w najmniej odpowiednim momencie. Powiem szczerze, że nawet udało mi się zainstalować na nim XPeka, ale chodził dosłownie jak rakieta. Czas na upgrade przyszedł w listopadzie 2002 roku, gdyż wtedy podłączyli mnie do internetu w postaci stałego łącza 64/64 kbps (wcześniej internet dostarczała mi telekomuna z prędkością 56 kbps w pakiecie 30 godzin na miesiąc :), a jeszcze wcześniej było to bez żadnych pakietów czyli 3 zł za godzinę). W 2002 roku uzbierałem na tyle, żeby poskładać sobie AMD Durona 1300 MHz, 384 MB RAMU, dyskiem 40 GB firmy Western Digital z którym pamiętam że były cholerne problemy i kilkakrotnie odwiedzałem serwis w okresie gwarancji. Po kilku miesiącach walki z serwisem dostałem wiosną 2003 roku dysk Seagate 80 GB. Wtedy też zakupiłem jedną z najlepszych kart graficznych w historii - nieśmiertelną GeForce 4 440 MX, dzięki której mogłem w końcu uruchomić Grand Theft Auto 3, które leżało w oryginalnym pudełku od lata 2002 :)

    Duron wytrzymał długo i pewnie gdyby nie moje zabawy w podkręcanie śmigałby po dziś dzień. W czerwcu 2006 roku dokonałem kolejnego upgrade'u a stary komputer zawitał do pokoju obok jako drugi PC w rodzinie. U mnie natomiast zawitał AMD Sempron 3000+ ~ 2 GHz, 768 MB RAM, kolejny dysk 80 GB, a grafika została ta sama, gdyż szkoda było mi jej się pozbywać. Po dwóch latach znowu przyszedł czas na zmianę i we wrześniu poskładałem na giełdzie pierwszą dwurdzeniówkę Intel Core 2 Duo ~ 2600 MHz, 2 GB RAM, dysk 250 GB i grafikę GeForce 9800, której parametrów już nie pamiętam. Ale wystarczało to, by odpalić GTA IV i Windowsa 7. Do tej pory żałuję, że sprzedałem to cacko. W dodatku za śmieszne pieniądze. Aktualnie jako stacjonarkę mam Pentiuma III 795 MHz ze zintegrowaną grafiką 32 MB, 256 MB RAM i dyskiem 40 GB. W porównaniu do starego komputera jest znacznie cichszy, ale musi wystarczyć. Jako laptopa mam Celerona 1 GHz, 368 MB RAM i dyskiem 12 GB, który leży i czeka na mnie na poczcie. Dodam, że stacjonarny komputer kupiłem za 50 złotych półtora roku temu na giełdzie i śmiga dalej bez żadnej usterki. :)
    Laptopem w łeb · napisany: 09.08.2011 20:05
    Cytat:
    Program startowy komputera nie może uzyskać dostępu do dysku zawierającego wybraną partycję lub wolne miejsce. Instalacja na tym dysku nie jest możliwa.

    Ten komunikat nie musi oznaczać wystąpienia błędu. na przykład dyski dołączone do karty SCSI, która nie została zainstalowana przez producenta komputera lub dodatkowego kontrolera dysków, nie są z reguły widoczne dla programu startowego, chyba że użyte zostanie specjalne oprogramowanie. Więcej informacji można uzyskać u producenta... bla bla

    W komputerach opartych na procesorach x86 ten komunikat może wskazywać na problem z konfiguracją typów dysków w pamięci CMOS. Wiecej info w dokumentacji dysku lub prodcenta


    Dodam ze w biosie ustawiłem wykrywanie zewnętrznych dysków, a teraz instalator widzi 2 obszary niepodzielone na partycje jeden 1812, drugi 118 MB i za nic w świecie nie może tego sformatować... Zachciało mi się eksperymentów.
    Laptopem w łeb · napisany: 07.08.2011 22:16
    No właśnie próbuję, próbuję i nic z tego nie wychodzi. Winda widzi kartę podczas wyboru dysków i na tym się kończy wywalając komunikat, że nie można zainstalować na wybranym dysku bo coś tam coś tam. Ubuntu z kolei mi się zawiesił na instalacji przy 33%. :)
    Laptopem w łeb · napisany: 07.08.2011 18:18
    Dawno tutaj nie pisałem, a jeśli już tak się zdarzyło to pewnie potrzebowałem pomocy. Tak i jest tym razem. W moim laptopie wysiadł dysk. Pomijam już fakt że dane bezpowrotnie powędrowały do nieba, a używane dyski kosztują krocie na allegro (35 zł za dysk 2GB - to nie żart!). Laptopa bez dysku kupić nikt nie chciał no to postanowiłem zrobić z niego użytek. Chciałbym postawić Wndowsa na karcie SD wciśniętej w domowej roboty czytnik kart podłączony pod usb. Próbował ktoś coś takiego zrobić?
    internet-finanse.pl e-biznes · napisany: 07.08.2011 11:10
    Za darmo to można tylko wpierdol dostać. Tak naprawdę to sprzedajesz swoje dane osobowe za te "kieszonkowe" różnym organizacjom i "partnerom, gdzie się rejestrujesz i śledzisz różne akcje". Wystarczy kilka kliknięć i już. Nawet światowi giganci jak facebook, czy google tak robią. Ale mamy demokrację, nikomu nie można niczego zabronić, niech każdy robi to co chce. :)
    internet-finanse.pl e-biznes · napisany: 05.08.2011 19:31
    Z tego co się orientuję strony takiego pokroju jak ta zajmuje się głównie żerowaniem na ludzkiej naiwności i sprzedawaniem danych osobowych, a rzekome informacje o tym, że ktoś kiedyś dostał pieniądze za wpis na forum, czy zebrał jak najwięcej "znajomych" są nieprawdziwe. Powiedz mi, że jest inaczej, zaprezentuj KONKRETNE dowody, że ktoś poza organizatorem się nieźle na tym wzbogacił. Oszustwo i nabijanie ludzi w butelkę.
    Rowerowa mania. · napisany: 01.08.2011 19:54
    A mój rower uchował się od komunii i stoi w garażu już ładne parę lat z flakiem i zdjętymi klockami hamulcowymi. Dawno nie jeździłem na rowerze, jakieś dwa miesiące temu. W tym roku to były jakieś 2 razy, co nie znaczy że nie lubię. Lubię, zwłaszcza wieczorem nad jeziorem, czy w lesie. Ale nie mam czasu, a ostatnio pogody.

    Jeśli chodzi o dojazd nim do pracy - jasne fajna opcja. Jednak ja wolę się przejść pieszo, gdyż rano jakoś nie mogę się zerwać do pedałowania, a po skończonej pracy jest jeszcze gorzej. No i nie mam świateł, a co drugi tydzień kończę przed 22. Za jazdę bez świateł wg prawa mógłbym dostać wysoki mandat, masę punktów karnych lub nawet stracić prawo jazdy. :)
    Pokaż swoją twarz · napisany: 14.02.2011 12:32


    A to ja 15 minut przed wyjściem do pracy w pogodne, poniedziałkowe południe (ppp).
    Pokaż swoją twarz · napisany: 12.02.2011 14:22
    Piwo lubi dym.
    Pokaż swoją twarz · napisany: 11.02.2011 14:35
    Mnie również gęba opada, bo wiem jak to jest regularnie ćwiczyć, trzymać się diety i wyrzeczeń. Jedyna dieta, której się trzymam to tytoniowo - chmielowa. Jakieś 3 lata.
    Pokaż swoją twarz · napisany: 06.02.2011 23:13
    Żyłkaa napisał:
    [QUOTE=chaos]Ja cie nie moge. Długo to rzeźbiłeś? Jakimiś wspomagaczami czy tylko ćwiczeniami?


    szydzisz sobie ze mnie tak? :([/quote]

    Nie tak po prostu pytam ile ci to zajęło ;p
    Pokaż swoją twarz · napisany: 06.02.2011 18:40
    Lazlow, wyprzystojniałeś! Przyzwyczaiłem się do twojego avatara, którego masz od początku i widząc pierwszy raz twoje zdjęcie trochę byłem w szoku bo wyobrazalem sobie, ze wygladasz starzej. Ale nie martw sie. Mi tez nie chca sprzedawac fajek bez dowodu w niektorych sklepach. :D
    Pokaż swoją twarz · napisany: 06.02.2011 14:37
    Inaczej sobie ciebie wyobrażałem Luigi :P
    Pokaż swoją twarz · napisany: 06.02.2011 10:28
    Skowron napisał:
    żyłka to ty? odstaw ten kaloryfer pod ściane i wtedy zrób fote koksie : DDD


    Ja cie nie moge. Długo to rzeźbiłeś? Jakimiś wspomagaczami czy tylko ćwiczeniami?

    Mumol napisał:
    Teraz pozostaje mi regularnie ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. A jak dobrze pójdzie to w przyszłoroczny meeting pognębię kilku scenowiczów.


    Pamiętacie? XDDDDDDDD
    · Wybierz stronę: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
    · Moderatorzy · Grupy
    · Obecny czas: 20.04.2024 16:20
    ·
    Obecnie forum przegląda 12 gości oraz 0 z 6657 zarejestrowanych użytkowników
    Razem: 12 · Najwięcej (1845): 21.08.2015
    Urodziny obchodzą dziś · RIP (31) · blaskhyrk (36) · CryFan2 (31) · HX666 (35) · Wszystkiego najlepszego!
    Napisano 25129 (+9697) postów w 1834 tematach z 114 ankietami
    STATYSTYKI »
    news · forum · blogi · mobile · rss · pliki · filmy · njoy · szukaj · mapa
    © 2004 - 2024 GTAthegame
    Kopiowanie materiałów bez zgody autorów jest zabronione!
    Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies