Gość

Rejestruj

· Moderatorzy · Grupy
· Obecny czas: 19.04.2024 21:47
· GTAthegame · Forum · Ogólnie o GTA V
Musisz Być Zalogowany
Szukaj · phpBB ·
· Wybierz stronę: 1
V jak malowana ;)
sdr napisany: 29.04.2019 11:28 Link Do Tego Posta
szew



dołączył: 02.02.2004
posty: 1666
rp: 87288
W ostatni weekend zaobserwowałem coś takiego jak na załączonych screenach. Problem wydaje się "chwilowy" - wystarczy, że obrócę kamerę w bok i wszystko wraca do normy. Tak samo po odczekaniu kilku sekund.

Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym? Próbowałem trochę googlować, ale nie trafiłem na choćby zbliżony przypadek. Mam nadzieję, że to nie jakiś zwiastun problemów z kartą...

Gra jest czysta, nigdy nie modzona. Instalacja na SSD. Steam.

Napiszę jeszcze do supportu R*, zobaczymy co powiedzą.


____________________
sdr
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
chaos napisany: 29.04.2019 15:42 Link Do Tego Posta
hustler



dołączył: 05.07.2006
posty: 669
rp: 75616
Wyglada mi to na jakieś hipsterskie efekty graficzne. Prześlij no jakie masz ustawienia zaaplikowane z gry lub geforce experience jeżeli masz właściwą kartę.

+++ EDIT (29.04.2019 16:50):

Dobra, teraz zobaczyłem to na ekranie telewizora i wycofuję co wcześniej napisałem.

Efekty głębi ostrości w grze (o to mi chodziło wcześniej)wyglądają nieco inaczej.

Gdybyśmy byli na ekledrodzie to zapytałbym jaki masz zasilacz. A tutaj zapytam, jakie masz temperatury na GPU? Wydaje mi się, że procesor graficzny może nie wyrabiać.


Ale mogę się mylić. ;)

____________________
chaos
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
sdr napisany: 29.04.2019 22:53 Link Do Tego Posta
szew



dołączył: 02.02.2004
posty: 1666
rp: 87288
Cytat:
Gdybyśmy byli na ekledrodzie to zapytałbym jaki masz zasilacz.

500W - powinien mieć zapas mocy. Komp wisi na UPS-ie i z tego co czasem widziałem podczas gry w V to zużycie nie przekracza 200W.

Cytat:
jakie masz temperatury na GPU?

W czasie 30-minutowej sesji dzisiaj wieczorem osiągnięte maksimum wynosiło 62 stopnie. Raczej bez fajerwerków, ale akurat w trakcie tej sesji nie miałem problemów z grafą. Może jutro pogram dłużej to zobaczę.

Ustawienia jak niżej:





Rockstar odesłał mi póki co standardową 10-punktową formułkę z prośbą o sprawdzenie różnych rzeczy, np. sprzętowej akceleracji... dźwięku. Chcą też wideo z sytuacji, w której występuje błąd. Chyba trzeba zrobić jakiegoś streama No nic, zobaczymy.

Na moje oko najbardziej podejrzana jest w tej chwili zeszłotygodniowa aktualizacja sterownika NVIDII. Dzisiaj czytałem, że moduł telemetrii zaczął nagle niektórym zżerać nawet 20% procka. U siebie nie zaobserwowałem, ale może ma to jakiś związek.

+++ EDIT (30.04.2019 11:07):

Wykres temperatur z jednogodzinnej nocnej sesji



I nagranie z tej samej sesji (fragment) wysłane do R*:



Trochę słaba jakość, ale zapomniałem przestawić parametrów :p Niemniej problem jest widoczny. Można pominąć pierwsze 30 sekund.

____________________
sdr
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
chaos napisany: 30.04.2019 12:44 Link Do Tego Posta
hustler



dołączył: 05.07.2006
posty: 669
rp: 75616
Ciekawa sprawa że support R* odpisał. Próbowałeś odinstalować niwe sterowniki i zainstalować stare?

____________________
chaos
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
sdr napisany: 30.04.2019 16:11 Link Do Tego Posta
szew



dołączył: 02.02.2004
posty: 1666
rp: 87288
chaos napisał:
Ciekawa sprawa że support R* odpisał.

Teraz jak otwierasz nowe zgłoszenie to nawet jest info, że odpowiadają w mniej niż 24h. Ale to przypuszczam, że tylko w tych najbardziej błahych sprawach a la utracona zawartość w GTAO etc. Takie sprawy szeregowi hinduscy konsultanci załatwiają od ręki. Myślę, że jak już uda mi się przebić na wyższy poziom wsparcia do Amerykanów/Brytyjczyków to czas oczekiwania będzie dłuższy :p

chaos napisał:
Próbowałeś odinstalować niwe sterowniki i zainstalować stare?

Jeszcze nie. Na co dzień pracuję na tym samym sprzęcie, nie chcę sobie czegoś skopać :p Z takimi operacjami czekam na weekend, a że weekend już dziś... ;> Dam znać.

____________________
sdr
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
chaos napisany: 30.04.2019 16:39 Link Do Tego Posta
hustler



dołączył: 05.07.2006
posty: 669
rp: 75616
Mi ostatnio wykasowali ticket z 2015, kiedy żaliłem się że padłem ofiarą hakierôw :)

Sterowniki wywal za pomocą tego (najlepiej w trybie serwisowym Windowsa) a później wgraj te wcześniejsze. Daj znać jak poszło.

+++ EDIT (30.04.2019 19:18):

Chyba te nowe sterowniki są trochę nie tego. Z 40 fps teraz mam ledwo 20

____________________
chaos
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
sdr napisany: 30.04.2019 20:51 Link Do Tego Posta
szew



dołączył: 02.02.2004
posty: 1666
rp: 87288
Cofnąłem wersję z poziomu menedżera sprzętu. Na szczęście nic się nie zrąbało po drodze. Jestem po godzinnej sesji na 425.31 i póki co nic się nie dzieje.

Co ciekawe, mam wrażenie, że ta nowa wersja właśnie jakby poprawiała u mnie płynność samej gry. No, ale co z tego jak przyniosła inne problemy :s

____________________
sdr
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
chaos napisany: 01.05.2019 12:38 Link Do Tego Posta
hustler



dołączył: 05.07.2006
posty: 669
rp: 75616
A jaką kartę smażysz?

____________________
chaos
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
sdr napisany: 01.05.2019 13:20 Link Do Tego Posta
szew



dołączył: 02.02.2004
posty: 1666
rp: 87288
chaos napisał:
A jaką kartę smażysz?

GTX 1060 6GB

Wczoraj z Rockstara po obejrzeniu wideo znowu mi odpisali bajki żeby wyłączyć zbędne aplikacje, uporządkować autostart, skasować ustawienia Social Clubu, pobawić się ustawieniami graficznymi gry i... sprawdzić aktualizacje sterowników graficznych, chociaż pisałem już, że mam najnowsze -_-' Co ciekawe, zaproponowali wyłączenie i włączenie ustawień dual-channel pamięci w BIOS-ie ;o

No, ale na razie nie będę się z tym bawił. Przyczyna prawdopodobnie leży w sterownikach. W nocy grałem jakieś 2-3h i nic się nie działo. Poczekam jeszcze kilka dni.

+++ EDIT (06.05.2019 12:18):

Dobra, chyba można zamknąć temat. Od downgrade'u sterowników nic złego się nie dzieje. Na razie wygląda na to, że NVIDIA spaprała, więc można oczekiwać, że i oni to naprawią Poczekam do następnej aktualizacji i zobaczymy.

____________________
sdr
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
· Wybierz stronę: 1
· Moderatorzy · Grupy
· Obecny czas: 19.04.2024 21:47
·
Obecnie forum przegląda 27 gości oraz 0 z 6657 zarejestrowanych użytkowników
Razem: 27 · Najwięcej (1845): 21.08.2015
Urodziny obchodzą dziś · Shade (35) · Pan_Mieciu (32) · fanseriigt (40) · Wszystkiego najlepszego!
Napisano 25129 (+9697) postów w 1834 tematach z 114 ankietami
STATYSTYKI »
news · forum · blogi · mobile · rss · pliki · filmy · njoy · szukaj · mapa
© 2004 - 2024 GTAthegame
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów jest zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies