Gość

Rejestruj

· Moderatorzy · Grupy
· Obecny czas: 20.04.2024 17:09
· GTAthegame · Forum · Serwery do gry
Musisz Być Zalogowany
Szukaj · phpBB ·
· Wybierz stronę: 1
TRUCK Polski Truckerski Serwer
Tomaszcoma napisany: 14.05.2015 15:21 Link Do Tego Posta
nigga



dołączył: 14.05.2015
posty: 1
rp: 2476

Na wstępie tego wpisu chciałbym wszystkich zaprosić na najlepszy i najdłużej istniejący serwer truck w Polsce na platformie SAMP, bo aż od 2009 roku. Aktualna edycja serwera została wydana dokładnie 23 grudnia 2014 r. i trzyma się do dziś na wersji SAMP 0.3z-R4. Skrypt jest na bieżąco aktualizowany i rozwijany razem z pomocą graczy. Dysponujemy dużą ilością pomysłów oraz innowacyjnych rozwiązań, które krótko opiszę poniżej. Na serwerze również pracujemy nad panelem gracza, który jest sukcesywnie rozwijany i dostępny pod adresem http://samp.truckers....pl/panel/page/


Co oferuje nasz serwer?
- dynamiczny system stacji radiowych, administrator może dodawać stacje radiowe poprzez komendę
- dynamiczny system stacji, barów, wag, banków, fotoradarów, warsztatów, załadunków oraz towarów
- system poziomów gracza
- ciekawa oprawa graficzna, czyli tekstdrawy
- estetyczne i miłe dla oka kolory na chacie oraz w GUI
- zegarek pokazujący realny czas
- system energii gracza, którą można uzupełnić w barze
- system tachografu, czyli czasu pracy gracza za kierownicą
- dynamiczne firmy oraz frakcje
- nowoczesny salon pojazdów samochodowych w San Fierro
- zgrana administracja
- częste eventy oraz konkursy
- system wypłat we frakcjach „pay-day”, gracz otrzymuje wypłatę w wysokości 2000$ i 6exp co ok. 10 minut
- system doładowywania paliwa na stacji paliw przez firmę Amex
- system doładowywania jedzenia w barach przez firmę JustEat
- system stawiania obiektów oraz ich edytor dla firmy Building Company
- znaki drogowe
- pojazdy dostępne na spawnie od razu po zalogowaniu do gry
- system wypadków
- rozbudowane więzienie podzielone na cele
- system prywatnych posiadłości
- rozbudowana baza tekstów informacyjnych

Niestety, nie da się wszystkiego opisać. Wejdź i sprawdź sam!



Adres serwera SAMP: 178.217.184.59:7777
Adres forum serwera: http://truckers.com.pl/
Panel: http://samp.truckers....pl/panel/page/
Adres teamspeak3: 91.230.202.101:9987
Kontakt GG z administratorem serwera: 45655320

HostName: truckers.com.pl | najlepszy serwer truck w Polsce


#1 - Jak zacząć?
Po wejściu na serwer, rejestracji i przeczytaniu krótkiego wstępu wybieramy miejsce spawnu. Krótko po spawnie ujrzysz bazę truckerską z pojazdami dostępnymi dla Ciebie za darmo, na początek. Są to ciągniki, naczepy i samochody dostawcze. Na początku omówię jednak HUD gracza.



Status gracza




Od lewej:
a) poziom energii - jak widać na obrazku u mnie wynosiła ona 70%. Razem ze spadkiem energii nasza postać może umrzeć. Musimy pamiętać, aby ją regularnie regenerować w barze.
poziom gracza - pod ikonką smoka wyświetlana jest aktualna ilość exp oraz ilość exp potrzebna do przejścia postaci na kolejny poziom.
c) viatoll - pod ikonką autka wyświetlany jest nasz bieżący stan konta viaTOLL, czyli elektronicznego systemu poboru opłat za przejazd przez drogi płatne.

Powyższy pasek informacyjny można wyłączyć za pomocą komendy /belt.

Mini-mapa/radar




Pod radarem wyświetlany jest adres naszego forum. Na mini-mapie wyświetlane w zależności od miejsca, w którym się znajdujemy różne ikonki. Oto ich opis:



- ikonka oznacza, że w tym miejscu znajduję się załadunek/rozładunek


- jest to ikonka wagi, na której można sprawdzić masę towaru


- blip szpitali, w których można zregenerować swój pasek HP


- jest to bar w którym możemy zjeść ciepły posiłek


- w ten sposób oznaczone są stacje benzynowe


- wylosowany rozładunek


- bankomat


- warsztat


- ten blip przyjmuje różne kolory i oznacza graczy, kolor zależy od firmy w której się znajduje, spis kolorów firm znajdziecie pod komendą /serverstats


- salon


- więzienie


- posiadłosć do kupienia


- posiadłość kupiona przez innego gracza


- flaga oznaczająca "cel" z /gps


- północ





Deska rozdzielcza




VIATOLL - ta informacja ukazuje nam się gdy przejeżdżamy przez bramkę viatoll.

Na desce rozdzielczej w pojeździe wyświetlane są też takie informacje jak:
a) prędkość pojazdu
ilość paliwa w baku/pojemność baku w litrach
c) stan pojazdu
d) przebieg pojazdu
e) E | L | C - ikonki odpowiadające kolejno za silnik, światła i tempomat. Jeśli ikonka jest czerwona tzn. że coś jest wyłączone, jeśli ikonka jest zielona tzn. że coś jest włączone.

Zanim wsiądziesz do pojazdu poznaj kilka porad ułatwiających rozgrywkę.
1. Przeczytaj uważnie /faq
2. Zapoznaj się z komendami dostępnymi dla graczy wpisując /commands
3. Komenda służąca do zarządzania pojazdem to /v. Znajdziesz pod nią opcje włączania/wyłączania silnika, świateł oraz alarmu, otwieranie maski, bagażnika itp. Jeżeli uruchamianie pojazdu komendą jest dla Ciebie niewygodne (są osoby, które wolą klepać hasła na klawiaturze, serio :-P ), pomocne okażą się skróty klawiaturowe służące do operowania podstawowymi funkcjami, mianowicie:
2+q - wł/wył świateł
2+e - wł/wył silnika
2+LPM - wł/wył tempomatu
2+ŚPM - wł/wył świateł oraz silnika jednocześnie (zastępuje 2+q i 2+e jednocześnie)
Powyższe skróty działają dla domyślnych opcji sterowania.
4. Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania, więc przeczytaj informacje zawarte w /ladownosc i /ograniczenia
5. Za wykorzystywanie bugów zostaniesz ukarany banem, a tłumaczenie typu "nie wiedziałem, nigdzie nie jest napisane że to bug" nie jest brane pod uwagę przy odwoływaniu się od kary.

#2 - Mam już pojazd, ale co mam zrobić dalej? Nie wiem gdzie mogę załadować mój pojazd!
Spokojnie! Rozbudowany system przewozowy pozwoli Ci z łatwością odszukać swój punkt załadunkowy poprzez wpisanie komendy /gps. Aby zaznaczyć punkt na mapie, musisz wybrać z menu GPS pozycję "Doki towarowe" i udać się do wybranej przez siebie jednej z czerwonych flag, następnie musisz wpisać komendę /zaladuj i postępować zgodnie z informacjami wyświetlanymi na ekranie. Po załadowaniu towaru udaj się do innej czerwonej flagi i wpisz komendę /rozladuj.

Podczas jazdy truckiem musisz też uważać na tachograf, czyli urządzenie które wskazuje czas pracy kierowcy. Jeżeli go przekroczysz, musisz odbyć krótką pauzę która trwa 3 minuty, po tym czasie tachograf zostanie wyzerowany. Jeżeli jednak nie wyzerujesz tachografu, możesz spotkać się z przykrymi konsekwencjami w postaci mandatu ze strony Inspekcji Transportu Drogowego. Maksymalny czas pracy wynosi 40 minut.


#3 - Dojechałem na miejsce, rozładowałem się.. Co dalej?

Dalej możesz powtarzać powyższe czynności by zdobyć trochę gotówki, umiejętności. Po dłuższym czasie spędzonym na serwerze możesz dołączyć do firmy transportowej lub założyć swoją własną, składając odpowiednią aplikację. Gdy nie chcesz pracować z firmie i rozwozić towarów, możesz napisać podanie do Inspekcji Transportu Drogowego i zwalczać drogowych przestępców, bądź Pogotowia i pomagać ludziom, którzy ulegli wypadkowi. Zarobione w ten sposób pieniądze możesz wydać na własny dom, a później prywatny pojazd, którym może być rower, motocykl, czy zwykły samochód. Wszystko zależy od Ciebie!


#4 – Chcę kupić prywatny pojazd, co mam zrobić?

Jeśli chcesz kupić prywatny pojazd, musisz udać się do salonu Otto’s Autos w San Fierro, albo do komisu Wang Cars, który również mieści się w San Fierro. Oto kilka zdjęć z salonu:









Dziękuję za przeczytanie reklamy. Do zobaczenia na serwerze!

____________________
Tomaszcoma
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
· Wybierz stronę: 1
· Moderatorzy · Grupy
· Obecny czas: 20.04.2024 17:09
·
Obecnie forum przegląda 12 gości oraz 0 z 6657 zarejestrowanych użytkowników
Razem: 12 · Najwięcej (1845): 21.08.2015
Urodziny obchodzą dziś · RIP (31) · blaskhyrk (36) · CryFan2 (31) · HX666 (35) · Wszystkiego najlepszego!
Napisano 25129 (+9697) postów w 1834 tematach z 114 ankietami
STATYSTYKI »
news · forum · blogi · mobile · rss · pliki · filmy · njoy · szukaj · mapa
© 2004 - 2024 GTAthegame
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów jest zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies