Gość

Rejestruj

· Moderatorzy · Grupy
· Obecny czas: 28.03.2024 11:10
· GTAthegame · Forum · Café Robina
Musisz Być Zalogowany
Szukaj · phpBB ·
· Wybierz stronę: 1
KONFIG. NOWEGO KOMPUTERA
Ronin napisany: 18.12.2014 11:03 Link Do Tego Posta
BMW driver



dołączył: 14.05.2006
posty: 146
rp: 46363
Po 6 latach spędzonych z obecnym komputerem pora się w końcu z nim rozstać i zamienić go na lepszy model Na obecnym sprzęcie nie mogę już nawet zainstalować nowych gier, że o płynnym graniu w trochę starsze tytuły nie wspomnę. Podobnie jak w przypadku poprzedniego komputera tak i teraz planuję kupić sprzęt, który pozwoli mi na komfortowe granie przez następne 5-6 lat. Posiedziałem trochę w temacie sprzętu i wybrałem konfigurację, również kolega, który się mocno w to zaangażował stworzył trochę inny konfig, a temat ten stworzyłem aby się tym z Wami podzielić i wysłuchać Waszych opinii.

KONFIGURACJA I

Procesor - Core i5-4460

Płyta główna - MSI B85M-E45

Karta graficzna - Gigabyte GeForce GTX 760 OC 2GB DDR5

Pamięć (RAM) - Crucial Ballistix Sport DDR3 2x4GB 1600MHz CL9

Nośnik danych - Dysk WD Caviar BLUE 1TB

Nośnik SSD - SanDisk Ultra II SDSSDHII-120G-G25

Obudowa - Cooler Master N300 czarna

Zasilacz - Thermaltake Smart Se 530W 80+ Bronze

Chłodzenie cpu - SilentiumPC Fera 2 HE1224

Czytnik kart - modecom cr 108



KONFIGURACJA II

Procesor - Core i5-4460

Płyta główna - ASROCK B85M-HDS

Karta graficzna - Gigabyte GeForce GTX 760 OC 4GB DDR5

Pamięć (RAM) - GOODRAM PLAY 4GBx2

Nośnik danych - Dysk WD Caviar BLUE 1TB

Nośnik SSD - CRUCIAL 120GB SATA III

Obudowa - MODECOM VIKING BLUEFAN

Zasilacz - Zasilacz 500W SilentiumPC Vero L1 PSU 80Plus

Czytnik kart - modecom cr 108


Czekam na opinie, która konfiguracja jest lepsza, może lepiej zrobić jakiś mix z tych dwóch, albo obydwie są beznadziejne i chcielibyście coś lepszego zaproponować, lub tylko niektóre podzespoły byście zmienili. Na wszelkie propozycje czekam do końca roku, na początku stycznia już podejmę ostateczną decyzję odnośnie konfiguracji
i sfinalizuję transakcję, tak abym pod koniec stycznia był już przygotowany na zbliżającą się wielkimi krokami premierę GTA V. Co do moich wymagań odnośnie sprzętu to: procesor tylko od Intela, grafika od Nvidii, dysk nie większy niż 1TB, a SSD max 120 GB. Cena za cały zestaw to maksymalnie 3000-3200 zł, komputer może być poskładany w 1 sklepie internetowym lub firmie zajmującej się wyłącznie sprzętem komputerowym, albo na różnych aukcjach jeśli cena za kilka wysyłek będzie niższa od kupna w 1 sklepie.
Z góry wielkie dzięki za wszelkie opinie, propozycje i porady.

____________________
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
kurzi6 napisany: 18.12.2014 14:04 Link Do Tego Posta
Puchate żelazko



dołączył: 29.08.2005
posty: 311
rp: 60337
skąd: Szczecin, ZPM
Moim zdaniem:

Procesor: Tu nie mam nic do powiedzenia. Potraktuję to jako bazę dla całego zestawu.

Grafika: Wywal kartę graficzną klejoną przez Gigabyte. Jeżeli zostajesz przy nvidii to sprawdź oferty firm ZOTAC i EVGA. Dlaczego? Mam niezbyt przyjemne wspomnienia z kartami graficznymi Gigabyta - większość z tych, które przechodziły przez moje ręce zwyczajnie padała zaraz po zakończeniu gwarancji (a niektóre nawet nie wytrzymały okresu gwarancyjnego). Kolega pracujący w sklepie komputerowym ma podobne doświadczenia...

Płyta główna: Bardziej skłaniałbym się ku MSI, ASUS lub Gigabyte (z tym, ze tutaj przynajmniej musi być Ultra Durable).

RAM: Bardziej skłaniałbym się ku Crucialowi.

HDD: A dlaczego nie Seagate? I dlaczego nie większy niż 1TB? Jak już WD to postaraj się wziąć przynajmniej Caviar Black.

SSD: Dlaczego tylko 120GB? Bardziej skłaniałbym się ku Crucialowi (ponownie ;)).

Obudowa: Ważne, że zasilacz na dole. Swoją drogą obie wyglądają na dość ciasne obudowy, więc osobiście pewnie szukałbym czegoś większego...

Zasilacz: Nie mam zdania.

____________________
kurzi6
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
icetique napisany: 18.12.2014 19:54 Link Do Tego Posta
King of da dead imperium



dołączył: 06.01.2006
posty: 145
rp: 16942
Mam sześcioletni komputer i wszystko śmiga. Karta graficzna Gigabyte też, jedynie ostatnio musiałem na nowo pastę na niej nałożyć bo już się skruszyła.

Core2Duo 3.0GHz podkręcony na 4.16GHz (+ wentylator ZALMAN), Geil 8GB, 9800GT 1GB, ASUS P5Q PRO i Seagate Barracuda 500GB (swoją drogą zepsuł się pół roku po zakupie). Zasilacz YESICO 500W. Ogólnie te firmy polecam, nie wiem jak bardzo to się zmieniło, ale być może będę robił research pod GTA V, jak mi jednak nie pójdzie. Z tych co podajesz to bardziej MSI niż ASROCK, Goodramy, SanDisk.

____________________
icetique
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
sdr napisany: 19.12.2014 10:23 Link Do Tego Posta
szew



dołączył: 02.02.2004
posty: 1666
rp: 87179
Jak dla mnie pierwsza konfiguracja wygląda lepiej, chociaż nie mam nic np do Goodramów.

Ja mam w domu
Core 2 Extreme 3GHz (6 lat)
na płycie Asusa P5Q Deluxe (6 lat)
GPU 250 GTS 1G od MSI (4 lata, wcześniej EVGA 9800 GX2 1GB - 2 lata, zjarana :p )
RAM 16GB G.SKILL RipjawsX (2 lata, wcześniej Patrioty 4GB, 4 lata, upgrade)
SSD Samsung 840 120GB (2 lata)
HDD Samsung F1 750GB (6 lat)

Też nie mogę narzekać na żadną z tych firm (poza EVGA ofkz ale to mógł być jednostkowy przypadek).

____________________
sdr
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
· Wybierz stronę: 1
· Moderatorzy · Grupy
· Obecny czas: 28.03.2024 11:10
·
Obecnie forum przegląda 15 gości oraz 0 z 6656 zarejestrowanych użytkowników
Razem: 15 · Najwięcej (1845): 21.08.2015
Urodziny obchodzą dziś · Skowron (32) · Jarkowski (32) · Wszystkiego najlepszego!
Napisano 25129 (+9697) postów w 1834 tematach z 114 ankietami
STATYSTYKI »
news · forum · blogi · mobile · rss · pliki · filmy · njoy · szukaj · mapa
© 2004 - 2024 GTAthegame
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów jest zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies