GTA FoRuM
     

Grossen Krieg Grunwald

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum GTAthegame.NET Strona Główna -> nJOY
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dj_link
Godfather
Godfather


Dołączył: 03 Maj 2005
Posty: 364
Skąd: Mragowo

PostWysłany: 21.11.2005 23:29    Temat postu: Grossen Krieg Grunwald Odpowiedz z cytatem

zeby nie bylo: tekst nie jest napisany przezmnie, ja go tylko tutaj publikuje....

-------------------------------------------------------------------------------
Na wesoło!
Tytuł niemiecki - Grossen Krieg Grunwald
------------------------------------------------------------------------------
Język niemiecki został użyty dowolnie i swawolnie. Znawców tego języka autor tekstu przeprasza, a Niemcy być może nie zrozumieją.
------------------------------------------------------------------------------

Zwei Mieczen od deutsche ritteren w biała prześcieradło ze schwarzen kreuzen dla polnische koenig Jagiełło mit ihre brudder Witold, w imię freundschaft und buzi-buzi.
Król Jagiełło siedział w swoim wozie dowodzenia i co chwila zerkał na zegarek. Minęła godzina od zapowiadanej faksem wizyty dwóch znamienitych rycerzy zakonu krzyżackiego. Witold siedział w kącie i układał pasjansa z dwóch kart, który i tak nigdy mu nie wychodził. Nagle z pomieszczenia radiooperatora wypadł woj Przemko z Bydgoszczy z okrzykiem: "Nadchodzą!". Faktycznie, po chwili do opancerzonych drzwi ktoś zapukał.
- Wlazł - rzucił Jagiełło, zagryzając mentosa. Pukanie rozległo się ponownie.
- Do nich trzeba po ichniemu... Komm, komm... schneller bitte - zakrzyknął książę Witold. Drzwi otworzyły się i w pośpiechu wbiegło do środka dwóch gości w zbrojach i z piórami pawi na hełmach.
- Guten Morgen polnischen koenig - powiedział wyższy i starszy, stając na baczność.
- Co oni gadają? Chcą mnie butem w mordę lać czy jak? - spytał Jagiełło, przyglądając się obu gościom dość uważnie, na co pozwalał mu jego sokoli wzrok i noktowizor.
- Nie król... my dla wasza przynieść zwei mieczen - powiedział starszy. - Udo, komm gib mir zwei mieczen - poprosił. Udo wyciągnął zza pleców dwa krótkie kordziki marynarskie.
- Miały być zwei grossen mieczen - powiedział starszy z upomnieniem.
- Ich weisse nicht... Ja nic nie wiedzieć, meine liebling fater, Urlich geben mi tylko te maciupen sztiieten... Ich weisse nicht -tłumaczył się młodszy.
- Co oni plotą? - zdenerwował się Jagiełło.
- Gadać mi zaraz co jest grane, bo dam po gębie!
Krzyżacy rycerze zamarli z lekko rozchylonymi ustami. Latająca wokół mucha wykorzystała ten moment i narobiła młodszemu na hełm.
- Gadajcie coście za jedni i dawajcie te miecze, coście je mieliście przynieść, ino wartko, bo czas już bitwę zaczynać.
- Och, meine liebling polnischen koenig... keine krieg, keine bitwa, my przynieśli zwei mieczen - powiedział starszy, podnosząc do góry kordziki - żeby byt freundschaft, buzi-buzi. Polaken. Szwabenzwei brudder, cmok, cmok - zakończył, składając usta w słodkiego całusa.
- Wywalić tych dwóch idiotów! - powiedział podniesionym głosem Jagiełło.
- l posłać im na odchodne ze trzy stingery, żeby nie myśleli, że odchodzą z pustymi rękami. Ja im dam buzi-buzi... cmok, cmok! Niech artyleria zajmie się tą hałastrą w białych prześcieradłach i zakutych w blachy, a pawie piórka to ja już im sam powtykam... - zaryczał.
Dwaj rycerze krzyżaccy, odchodząc, sprzeczali się między sobą.
- Scheise... du dumkopf, ty idiota, zamiast; zwei mieczen ty dat zwei klajne sztiieten, was du zrobił z zwei grossen mieczen dla polnische koenig? - krzyczał straszy.
- Och, eine kleine gescheft, ja zrobić mały interesa... ja sprzedać zwei grossen mieczen i dostać guten polski herbatnik i zwei maciupen sztiieten - odparł młodszy.
- Scheise, scheise, scheise, trzi razy scheise!!! - zaklął stary.
- Tobie się fater chcieć scheise? - spytał młodszy.
- Nein, du dumkopf!
W tym momencie w obu rycerzy uderzyły wspomniane trzy stingery i zakończyły głupawy dialog. Z krzyżackich pozycji zostały tylko stosy żelastwa i kilka koni. Jagiełło jeździł jeepem po pobojowisku i oglądał zniszczenia.

Morał z tej bezsensownej historyjki jest równie głupi, jak i cała historyjka: nie należy się pchać z zwei maciupen sztiieten zamiast grossen mieczen, bo może to zmienić historię i otrzyma się drei stingeren i nie zdąży się nawet "Mein Gott!" zakrzyknąć.

W tym momencie należy dodać, co robię z niechęcią, bo nie lubię reklamy, że "guten polski herbatnik" był dziełem zakładów E. Wedla w Warszawie.

Guten Apetit,
Życzy Andrzej Vader
--------------------------------------------------------------------------
Autor: Andrzej Vader
_________________
xxx REGULAMIN FORUM xxx
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM MSN Messenger
Żyłkaa
asshole
asshole


Dołączył: 23 Maj 2005
Posty: 22

PostWysłany: 22.11.2005 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hyhy... gdzie to znalazles? Pamietam ze bylo cos takiego w jakims numerze CDA lub w tipsomaniaku z CDA.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hapeka
all star
all star


Dołączył: 31 Maj 2005
Posty: 525
Skąd: nie mam zdania

PostWysłany: 22.11.2005 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znalazłem błąąąądExclamationExclamationExclamationExclamationExclamationExclamationExclamationExclamationExclamation!!111111eins
Cytat:
Na wesoło!
BULLSHIT!
_________________
Byłaś naprawdę fajną dziewczyną
i było nam razem naprawdę miło.
Lecz tamten to chłopak był bombowy,
bo trafiał w dziesiątkę w strzelnicy... sportowej.

xD
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
(: Metzen :)
punk
punk


Dołączył: 09 Lip 2005
Posty: 378
Skąd: Wiedeń

PostWysłany: 22.11.2005 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może mnie to rozbawilo, bo zartow jezykowych mam codziennie duzo ponad norme? Neutral
_________________
GTA Liberty City
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sdr
padrino
padrino


Dołączył: 01 Maj 2004
Posty: 908
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: 22.11.2005 23:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aa btw mtz Arrow ty byłeś trochę w austrii więc pewnie nieźle znasz niemiecki Razz będziesz naszym tłumaczem xD
_________________

*** REGULAMIN ***
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dj_link
Godfather
Godfather


Dołączył: 03 Maj 2005
Posty: 364
Skąd: Mragowo

PostWysłany: 22.11.2005 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hapeka napisał:
znalazłem błąąąąd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111111eins
Cytat:
Na wesoło!
BULLSHIT!


te, Zenuś, gdzie mamy ten błąd?

btw. (sdr) - Twój 900 post :>
_________________
xxx REGULAMIN FORUM xxx
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM MSN Messenger
lothronik
homeboy
homeboy


Dołączył: 28 Sie 2004
Posty: 1042
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 23.11.2005 00:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sdr napisał:
aa btw mtz Arrow ty byłeś trochę w austrii więc pewnie nieźle znasz niemiecki Razz będziesz naszym tłumaczem xD


sdr, ale gafę żeś dał teraz (czy jak to się tam mówi xD). ;f mtz'enq, sprostuj. Mad
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
(: Metzen :)
punk
punk


Dołączył: 09 Lip 2005
Posty: 378
Skąd: Wiedeń

PostWysłany: 23.11.2005 00:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mtz jest w Austrii i niemiecki mój coraz lepszy jest (startowałem z bardzo niskiego poziomu, w ciagu trzech miesięcy zrobiłem naprawdę sporo - A pod koniec roku szkolnego bede mogl prawie normalnie rozmawiac (a z czytaniem zawsze mniejszy problem ;E)xD). A tłumaczył i tak będę - dla ćwiczeń ^^
dobra, trzeci edit ;o:
Zajrzalem sobie na GTAReactor i stwierdziłem, że rozumiem około 60-70% z newsów. Jesteście ze mnie dumni? ^^
_________________
GTA Liberty City
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hapeka
all star
all star


Dołączył: 31 Maj 2005
Posty: 525
Skąd: nie mam zdania

PostWysłany: 23.11.2005 00:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dj_link napisał:
te, Zenuś, gdzie mamy ten błąd?
Całe zdanie to jeden wielki błąd ;p
_________________
Byłaś naprawdę fajną dziewczyną
i było nam razem naprawdę miło.
Lecz tamten to chłopak był bombowy,
bo trafiał w dziesiątkę w strzelnicy... sportowej.

xD
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dj_link
Godfather
Godfather


Dołączył: 03 Maj 2005
Posty: 364
Skąd: Mragowo

PostWysłany: 23.11.2005 09:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hapeka napisał:
Całe zdanie to jeden wielki błąd ;p


chyba równoważnik :P zreszta i tak to nie ja pisalem ten tekst - dalem go w oryginale :P
_________________
xxx REGULAMIN FORUM xxx
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM MSN Messenger
sdr
padrino
padrino


Dołączył: 01 Maj 2004
Posty: 908
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: 23.11.2005 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(: Metzen Smile napisał:
mtz jest w Austrii

aha Confused nie no, bo ostatnio gdzies w opisie widziałem "znowu w Polsce" czy jakoś tak Razz zrozumcie mnie, noo Laughing dobra mtz. to przeglądaj niemieckojęzyczne stronki Cool
_________________

*** REGULAMIN ***
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
(: Metzen :)
punk
punk


Dołączył: 09 Lip 2005
Posty: 378
Skąd: Wiedeń

PostWysłany: 23.11.2005 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo pod koniec października byłem w Wawie ^^ xD
_________________
GTA Liberty City
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lothronik
homeboy
homeboy


Dołączył: 28 Sie 2004
Posty: 1042
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 23.11.2005 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale u lothronika nie. xO
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum GTAthegame.NET Strona Główna -> nJOY Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Bluetab template design by FF8Jake of FFD
Modified by sdr special for GTAthegame
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group