Gość

Rejestruj

· Moderatorzy · Grupy
· Obecny czas: 27.04.2024 14:05
· GTAthegame · Forum · Café Robina
Musisz Być Zalogowany
Szukaj · phpBB ·
· Wybierz stronę: 1
Drukarka/Urządzenie wielofunk.
GeeWhiz napisany: 12.08.2013 10:39 Link Do Tego Posta
soulja



dołączył: 08.03.2012
posty: 44
rp: 8651
skąd: Toruń
Chciałbym zakupić drukarkę do użytku domowego, względnie urządzenie wielofunkcyjne. Interesuje mnie automatyczny druk dwustronny z możliwością wydruku kilku stron na jednym arkuszu, a także tanie zamienniki (tusz albo toner) lub samodzielna regeneracja (tusz). Zastanawiam się nad kupnem HP 3525 ze względu na wymienną głowicę, ale wiem że z drugiej strony jest problem z zamiennikami. Jakie macie opinie na temat tego modelu, może polecicie mi coś lepszego. Przedział cenowy do max. 400 zł.



Z góry thx za pomoc.

____________________
GeeWhiz
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
sdr napisany: 13.08.2013 20:47 Link Do Tego Posta
szew



dołączył: 02.02.2004
posty: 1666
rp: 87326
Raczej nie jestem w stanie niczego polecić, ale skoro nikt się nie wypowiada to rzeknę tylko, że sam używam Samsunga ML 1640 i nie mam powodów do narzekań. Tania laserówka (ja kupowałem już jakieś 3 lata temu, więc teraz będzie jeszcze tańsza - o ile nadal jest w sprzedaży). Co do dwustronnego druku to zgaduję, że chodzi Ci o to żeby drukarka sama zadrukowywała obie strony na raz? Większość tanich sprzętów chyba nie ma takiej funkcji - nie wiem - przynajmniej mój Samsung nie ma, ale odczuwam z tego powodu jakiegoś szczególnego dyskomfortu. Nie jest dla mnie problemem odwrócenie kartki i wydruk drugiej strony. A jak potrzeba wydrukować kilkadziesiąt stron dwustronnie (praca dyplomowa, etc) to zawsze można przy wydruku zaznaczyć druk stron nieparzystych, a potem wsadzić wydrukowane kartki odwrotnie i drukować strony parzyste. U mnie się sprawdzało. Wszystko można ustawić na poziomie softwarowym. To samo z wydrukiem wielu stron na jednej.

Oryginalne materiały eksploatacyjne zawsze są drogie. Taniej nieraz wychodzi zakup nowej drukarki; paranoja. Kiedy skończył mi się toner startowy zaryzykowałem i kupiłem na Allegro toner zregenerowany, o połowę tańszy od oryginału (ponad 200zł vs prawie 100zł) i wystarczający na wydruk 50% więcej stron (powinien wytrzymać około 3k stron). Używam już chyba z rok i na razie nie widzę żadnej różnicy jakościowej.

Wniosek? Bierz jakąś tanią laserówkę, najlepiej popularną, sprawdzoną przez innych i drukuj Daj znać jak się na coś zdecydujesz.

____________________
sdr
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
GeeWhiz napisany: 13.08.2013 20:55 Link Do Tego Posta
soulja



dołączył: 08.03.2012
posty: 44
rp: 8651
skąd: Toruń
O w końcu ktoś się zdecydował odpowiedzieć xD, co do laserówek, ktoś mi powiedział, że nie ma się za co zabierać nie mając co najmniej 700 zł w kieszeni, choć jest dla mnie idiotyzmem wydawać ok 1.000 zł na drukarkę do użytku domowego, w atramentowych problemem są zasychające głowice i to mnie martwi, nie wiem co z kolei "może" dolegać laserowym ?

____________________
GeeWhiz
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
chaos napisany: 13.08.2013 22:17 Link Do Tego Posta
hustler



dołączył: 05.07.2006
posty: 669
rp: 75669
Ja mogę polecić Konicę Minoltę 1600W. Osobiście jej nie posiadam, bo rzadko kiedy drukuję, ale gdybym miał wydać kasę na drukarkę wybrałbym właśnie coś takiego.
Sama drukarka kosztuje 450 zł, tonery w zamienniku to jakieś 130 czarny, 150 kolor (przy ekonomicznym druku starczają na 4000 kartek, w standardzie 2500 czyli baaaardzo dużo). I co najważniejsze toner nie zasycha tak jak atrament, więc możesz być spokojny przez długi czas.

Jeśli chcesz urządzenie wielofunkcyjne to wybierz 1680MF. ***iście drogie z początku, ale przekonasz się, że zwraca się podczas eksploatacji.

____________________
chaos
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
· Wybierz stronę: 1
· Moderatorzy · Grupy
· Obecny czas: 27.04.2024 14:05
·
Obecnie forum przegląda 21 gości oraz 0 z 6657 zarejestrowanych użytkowników
Razem: 21 · Najwięcej (1845): 21.08.2015
Urodziny obchodzą dziś · Kamil3728 (48) · Wszystkiego najlepszego!
Napisano 25129 (+9697) postów w 1834 tematach z 114 ankietami
STATYSTYKI »
news · forum · blogi · mobile · rss · pliki · filmy · njoy · szukaj · mapa
© 2004 - 2024 GTAthegame
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów jest zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies