Gość

Rejestruj

· Moderatorzy · Grupy
· Obecny czas: 28.04.2024 00:09
· GTAthegame · Forum · Café Robina
Musisz Być Zalogowany
Szukaj · phpBB ·
· Wybierz stronę: 1 2
Motoryzacja
» Twój wybór samochodu:

hatchback
38%38%38%

coupe
0%0%0%

sedan
30%30%30%

kombi
0%0%0%

limuzyna
0%0%0%

liftback
0%0%0%

van
0%0%0%

coś innego
0%0%0%

wolę motor
15%15%15%

wolę rower
15%15%15%

» suma głosów: 13
drezz napisany: 23.04.2013 10:55 Link Do Tego Posta
skubany



dołączył: 10.08.2008
posty: 186
rp: 18063
skąd: Warszawa
Moi rodzice to hakierzy więc co się dziwisz :P Powiedzieli, że za karę będę 2 razy dziennie mył auta a o Astrze mogę tylko pomarzyć xd A tak na poważnie to usunąłem zdjęcia bo stwierdziłem, że tylko bałagan mi robią na dropboxie, z resztą nie widzę nic fajnego w oglądaniu cudzych brudnych samochodów ;D Równie dobrze możecie sobie wklepać w Google markę, model i kolor samochodu i wyskoczy wam praktycznie to samo ;)

____________________
drezz
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
chaos napisany: 23.04.2013 12:46 Link Do Tego Posta
hustler



dołączył: 05.07.2006
posty: 669
rp: 75669
Ożesz ty, megabajta na dysku żałujesz? Będzie bananananananan! ;)

Wczoraj po długich tygodniach rozłąki przejechałem się Mercedesem. Wrażenia nieporównywalne z punciakiem, to kawał pojazdu i byłem pod wrażeniem przestronności wnętrza, coś niesamowitego że spokojnie pomieści pięcioosobową rodzinę z bagażem i nie tylko! Aczkolwiek za takie przyjemności trzeba zapłacić - taka sama trasa pokonana Fiatem to koszt 0,28 zł za kilometr, podczas gdy przejażdżka Mercedesem kosztuje 0,34 zł / km. No ale przynajmniej nie muszę szukać dodatkowo płatnego miejsca parkingowego w wiecznie remontowanych Katowicach... ;)


Mercedes-Benz Citaro (O530)


Mniej komfortowo wracało mi się z powortem. Bilet warty 3,80 zł zobowiązuje mnie do posadzenia mojej szanownej dupy na siedzeniu i nie ustępowania innym. Trafiła mi się przejażdżka Solarisem. Ten pojazd zaskoczył mnie jeszcze bardziej przestronnym wnętrzem i gdyby w tym pojeździe był gość liczący pasażerów to z pewnością by się zapłakał. Bardziej zadziwiło mnie jednak, że zdecydowana większość przejeżdżała tylko jeden przystanek. W piękny słoneczny i ciepły dzień. Śmiało można stwierdzić, że ludzie to lenie. Osiągnięta prędkość maksymalna mierzona niezastąpionym GPS-em Nokii E52 to 72 km/h. Przy szybszej jeździe pewnie jakaś moherowa babcia nakablowałaby na kierowcę. Ja natomiast popieram pomysł, że na drodze ekspresowej kierowca autobusu powinien mieć możliwość rozwinięcia prędkości maksymalnej.

Ta przejażdżka wyszła mi nieco taniej niż samochodem, bo kilometr kosztował "jedyne" 0,25 zł. Nie licząc oczywiście kosztów w postaci wydłużonego dojazdu i dyskomfortu.


Solaris Urbino 15


Trafiła mi się także przejażdżka Jelczem, którym bardzo długo nie jechałem. Ta naszczęście nie obfitowała w tłumy i nikt nie śmierdział, ale za to dojazd był niemiłosiernie długi ze względu na objazdową trasę. Kilometr tej wycieczkowej podróży wyniósł aż 0,58 zł, więc w czasie półgodzinnego biletu spokojnie samochodem tę samą trasę pokona się dwa razy szybciej i dwa razy taniej.


Jelcz M121I


Ludzie narzekają na komunikację miejską, że jest mały tabor, autobusy się spóźniają, warunki nie są wcale takie komfortowe, a bilety bardzo drogie. To prawda. Główną przyczyną i wielkim wąskim gardłem funkcjonowania tejże komunikacji jest główne miasto aglomeracji śląsko - dąbrowskiej: Katowice, gdzie są wieczne remonty ulic, niewyobrażalne korki i niewykorzystywany w 100% nowy dworzec autobusowy. Kierowcy samochodów z pewnością narzekać mogą na bardzo mało miejsc parkingowych, w dodatku płatnych. Trudno więc znaleźć złoty środek w ekonomicznym budżecie. Optymalnym rozwiązaniem nie biorąc pod uwagę tych wszystkich czynników z dodatkiem corocznych przeglądów, eksploatacji, ubezpieczenia jest samochód. To swojego rodzaju inwestycja. A jeśli ma się już ten "przywilej" to warto ponegocjować z dziadkiem, który jest właścicielem strzeżonego parkingu w centrum miasta o jakiś przyzwoity abonament miesięczny. No chyba, że ktoś w końcu weźmie przykład z Żor i dla mieszkańców uruchomi darmowe przejazdy autobusem, ale minie kilkanaście ładnych lat zanim to nastąpi.

W moim stwierdzeniu biorę też pod uwagę bilety miesięczne i kwartalne. Odpowiednio 2088 zł i 1504 zł rocznie za miesięczne i kwartalne to kupa forsy. Odejmując składkę OC, przegląd i wymianę oleju z kompletem filtrów zostaje 1000 i 500 zł, a to się równa około 186,91 i 93,45 litrom paliwa, czyli około 3114 i 1557 kilometrów które można wykorzystać gdzie się chce, kiedy się chce i jak się chce. Bez dyskomfortu i straty czasu na dojazd i czekanie na przystanku.

I na koniec trochę więcej cyferek:
Trasa Mercedesa: Sosnowiec, Aleja Zagłębia Dąbrowskiego - Katowice, Korfantego: 11,4 km, całkowity koszt 3,80 zł, koszt za kilometr: 0,34 zł, całkowity czas podróży: 22 minuty
Fiat Punto ta sama trasa: całkowity koszt: 3,19 zł, koszt za kilometr: 0,28 zł przy średnim spalaniu 6 l / 100 km i cenie ON 5,35 zł, całkowity czas: 11 minut

Trasa Solarisa: Katowice, Skargi - Sosnowiec, Gwiezdna: 15,3 km, całkowity koszt: 3,80 zł, koszt za kilometr: 0,25 zł, całkowity czas podróży: 39 minut
Fiat Punto ta sama trasa: całkowity koszt: 3,92 zł, koszt za kilometr: 0,28 zł przy średnim spalaniu 6 l / 100 km i cenie ON 5,35 zł, całkowity czas: 19 minut

Trasa Jelcza: Sosnowiec, Gwiezdna - Dąbrowa Górnicza, 3 maja: 6,6 km, całkowity koszt: 3,80 zł, koszt za kilometr: 0,58 zł, całkowity czas podróży: 21 minut
Fiat Punto ta sama trasa: całkowity koszt: 1,62 zł, koszt za kilometr: 0,28 zł przy średnim spalaniu 6 l / 100 km i cenie ON 5,35 zł, całkowity czas: 10 minut

Trasa samochodu nie obejmuje niektórych "krajoznawczych" przystanków autobusowych

____________________
chaos
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
Roger napisany: 24.04.2013 07:29 Link Do Tego Posta
asshole



dołączył: 10.12.2005
posty: 611
rp: 65647
Drezz, moi rodzice też kiedyś miali Opla Astrę F. Świetny samochód. Nie do zajechania. I nawet nieźle wygląda.

____________________
Roger
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
drezz napisany: 25.04.2013 19:23 Link Do Tego Posta
skubany



dołączył: 10.08.2008
posty: 186
rp: 18063
skąd: Warszawa
Jak na czasy kiedy został wyprodukowany to owszem :)

____________________
drezz
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
SebaSeba napisany: 08.06.2013 03:07 Link Do Tego Posta
hood



dołączył: 17.02.2007
posty: 69
rp: 5885
skąd: Zabrze
zdecydowanie hatchback Nasze auto i moja Mama

____________________
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
chaos napisany: 08.06.2013 09:31 Link Do Tego Posta
hustler



dołączył: 05.07.2006
posty: 669
rp: 75669
Fiacik w benzinie, zagazowany czy dieselek?

____________________
chaos
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
SebaSeba napisany: 09.06.2013 17:28 Link Do Tego Posta
hood



dołączył: 17.02.2007
posty: 69
rp: 5885
skąd: Zabrze
w benzinie

____________________
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
chaos napisany: 09.06.2013 19:24 Link Do Tego Posta
hustler



dołączył: 05.07.2006
posty: 669
rp: 75669
I daje radę chyba, no nie? Ja już wytrzymać nie mogę tego klekotu i oberwanych poduszek silnika w 1,9 JTD. Ale niby 11 lat samochód, a już trzeba uciekać, chociaż co prawda prawdziwy Polak pojeździ jeszcze nim kolejną dychę :D

____________________
chaos
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
· Wybierz stronę: 1 2
· Moderatorzy · Grupy
· Obecny czas: 28.04.2024 00:09
·
Obecnie forum przegląda 25 gości oraz 0 z 6657 zarejestrowanych użytkowników
Razem: 25 · Najwięcej (1845): 21.08.2015
Urodziny obchodzą dziś · nowik (30) · Wszystkiego najlepszego!
Napisano 25129 (+9697) postów w 1834 tematach z 114 ankietami
STATYSTYKI »
news · forum · blogi · mobile · rss · pliki · filmy · njoy · szukaj · mapa
© 2004 - 2024 GTAthegame
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów jest zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies