Gość

Rejestruj

· Moderatorzy · Grupy
· Obecny czas: 27.04.2024 16:43
· GTAthegame · Forum · Café Robina
Musisz Być Zalogowany
Szukaj · phpBB ·
· Wybierz stronę: 1
Książki...
fan_GTA napisany: 13.03.2013 23:07 Link Do Tego Posta
hustler



dołączył: 10.08.2006
posty: 635
rp: 50944
...czyli jedna z rozrywek, gdy komputer odmawia posłuszeństwa.

No właśnie, chciałbym, aby w tym temacie pisalibyśmy o książkach jakie czytamy bądź przeczytaliśmy, ogólnie o literaturze. Zapewne wiele z was ma swoje ulubione powieści. Jeśli chodzi o mnie to czytam powieści political ficition, sensacyjne, ogólnie powieści z akcją. Moja przygoda z książkami zaczęła się w III klasie technikum, gdy to moja pani od historii wspomniała o książce pt "Dekret". Przeczytałem ją, spodobała mnie się i tak to się zaczęło. Może to się wydawać mało, ale w ciągu 4 lat przeczytałem 13 książek (lista książek dostępna na moim blogu -klik!). W chwili obecnej nie czytam żadnej powieści, ale mam w planach przeczytać "Tożsamośc Bourne'a" i "Ultimatum Bourne'a, a także "Polowanie na Czerwony Październik".
Zapraszam do wypowiadania się.

____________________
GTA V na PC!!
GTA V: 86.00%
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
chaos napisany: 14.03.2013 09:07 Link Do Tego Posta
hustler



dołączył: 05.07.2006
posty: 669
rp: 75669
KLIK!
Tak fajna i wciągająca, że czytam już po raz trzeci.

____________________
chaos
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
sdr napisany: 14.03.2013 17:05 Link Do Tego Posta
szew



dołączył: 02.02.2004
posty: 1666
rp: 87326
Ja zawsze staram się zaliczyć przynajmniej jedną książkę w roku. Wiem, że to mało, ale na tle "statystycznego Polaka" chyba i tak wypadam nieźle - i tak, wiem, że to żadne tłumaczenie

Swojej ulubionej chyba nie mam, bo do żadnej jeszcze nie wróciłem (w sensie ponownego przeczytania), ale też nie przypominam sobie żebym po przeczytaniu jakiejkolwiek żałował, że to zrobiłem - no, nie licząc lektur w szkole :p Ostatnie książki, które _przeczytałem_ to była seria Dexter Jeffa Lindsay'a. Tak, to pod wpływem serialu, ale książki też fajnie się czytało, bo autor i twórcy serialu poza pierwszym tomem/sezonem poszli zupełnie różnymi ścieżkami, więc nie czytałem tego co już oglądałem. No, ale to było ze dwa lata temu już. Oczywiście najnowszy tom nie został już wydany po "polskiemu" i tak czekam jak ten głupi. Wiem, że można kupić po angielsku, ale...

W tamtym roku jednak postanowiłem spróbować audiobooków i muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony. Najpierw kupiłem sobie w Empiku wychwalaną pod niebiosa trylogię Millennium, a potem Zaginiony Symbol Browna, który też miałem od dawna już nadrobić. Bardzo przyjemnie się słuchało, polecam. W ubiegłym tygodniu kupiłem adaptację audio pierwszych dwóch zeszytów Żywych Trupów i planuję odsłuchać w najbliższym czasie. Szkoda tylko, że takie krótkie, bo tylko 2-3h. Liczę, że będą kolejne zeszyty. A w tej chwili siłuję się z systemem płatności audioteki żeby kupić audiobook Metro 2033, który nie wiedzieć czemu został nagrany dopiero w ubiegłym miesiącu. Zobaczymy co to będzie. Czyta sprawdzony już w boju Krzysztof Gosztyła, słuchania na ponad 25h. Będzie do poduszki. Albo do autobusu

____________________
sdr
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
GeeWhiz napisany: 16.03.2013 21:08 Link Do Tego Posta
soulja



dołączył: 08.03.2012
posty: 44
rp: 8651
skąd: Toruń
W końcu znalazło się forum na którym napotkałem na znaczny dorobek czytelniczy użytkowników.

Tytułem wstępu powiem, że na swoim kierunku muszę czytać dość sporo cegieł, zatem w ciągu roku trochę mi pozycji do rąk wpada.
Od kilku lat sporo czytam publikacji historycznych, przede wszystkim okresy średniowiecza np. "Polska Piastów" pana Jasienicy jeśli dobrze pamiętam.

Dość dobrze czytało mi się biografię A. Hitlera autorstwa Karola Grunberga. Polecam książkę wszystkim tym, których interesuje okres dojścia wodza do władzy. Ponadto opisane są stosunki z Sowietami, a także charakterystyka najważniejszych osób w państwie Rzeszy Niemieckiej.

Jeśli chodzi o inne klimaty, to kilka lat temu czytałem trochę publikacji na temat mafii. Geneza, struktury, charakter i miejsce działalności. Tutaj polecam "MC Mafia" Misha Glenny. Dużo ciekawostek, przyjemnie się czyta.

____________________
GeeWhiz
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
· Wybierz stronę: 1
· Moderatorzy · Grupy
· Obecny czas: 27.04.2024 16:43
·
Obecnie forum przegląda 24 gości oraz 0 z 6657 zarejestrowanych użytkowników
Razem: 24 · Najwięcej (1845): 21.08.2015
Urodziny obchodzą dziś · Kamil3728 (48) · Wszystkiego najlepszego!
Napisano 25129 (+9697) postów w 1834 tematach z 114 ankietami
STATYSTYKI »
news · forum · blogi · mobile · rss · pliki · filmy · njoy · szukaj · mapa
© 2004 - 2024 GTAthegame
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów jest zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies