Gość

Rejestruj

· Moderatorzy · Grupy
· Obecny czas: 28.04.2024 11:11
· GTAthegame · Forum · Café Robina
Musisz Być Zalogowany
Szukaj · phpBB ·
· Wybierz stronę: 1
Nagrywarka nie nagrywa
Whis napisany: 13.11.2012 10:05 Link Do Tego Posta
hustler



dołączył: 22.02.2007
posty: 315
rp: 20737
skąd: Vice City
Witam, mam dosyć nowego laptopa z początku nagrywałem płyty programem cdburnerxp, po pewnym czasie nagrywane płyty po prostu były puste mimo iż wszystko przebiegało tak jakby proces nagrywania przebiegał poprawnie. Pobrałem Ashampoo burning studio który z początku też nagrywał płyty bez problemu lecz po pewnym czasie stało się to co z pierwszym programem, przestał nagrywać mimo iż proces nagrywania przebiegał a na końcu informowano mnie o poprawnym nagraniu plików na płytę. Pobrałem Nero 11 w wersji trial który tak samo nagrywał płyty i tutaj tego problemu po pewnym czasie nie zauważyłem, wczoraj potrzebowałem nagrać płytę, odpalam Nero 11 i się próbna wersja programu skończyła więc nie jestem w stanie powiedzieć czy po dłuższym nie używaniu znów proces nagrywania przebiegał by sprawnie z informacją o poprawnym nagraniu plików na płytę a na końcu by się okazało że płyta pusta. Pobrałem Nero 12 lecz tu od razu nagrywanie przebiegało poprawnie a na końcu płyta pusta się okazała. Pobrałem Img Burn lecz program ma wbudowany jakiś skaner stanu sprzętu więc nawet nie próbowałem kolejnej płyty na stracenie dawać bo po otrzymanych logach wychodzi że jakiś sterownik się popsuł? Nie wiem o co dokładnie chodzi i czemu tak się dzieje skoro pomiędzy przeskakiwaniem przez różne programy nagrywarka nagrywała ale do czasu z wyjątkiem Nero 11, więc raczej nagrywarka sprawna a jakiś sterownik się popsuł, zdjęcie loga programu Img Burn:


____________________
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
Jarszo napisany: 13.11.2012 16:54 Link Do Tego Posta
gangsta



dołączył: 25.02.2006
posty: 176
rp: 7747
skąd: Cigacice
Widzę Winda Siódma.
A więc wejdź sobie w Menadżer Urządzeń - myślę, że wiesz jak.
Teraz znajdź zakładkę Stacja dysków CD-ROM/DVD, rozwiń ją i na tym co wyskoczy - zakładam, że będzie to tylko jedna pozycja - kliknij prawym myszy i właściwości.

Sprawdź zakładkę RegionDVD - bo zakładam, że taką powinieneś również mieć. W pozycji "Bieżący region" powinno być "Region 2"
Jeżeli to nie zadziała, to może być też wina felernych płyt.


Ewentualnie możesz odinstalować sterownik. Czyli zostajesz w tym oknie, klikasz zakładkę sterownik i dajesz ostatnią pozycja - odinstaluj.

Często jest tak, że system sam zaczyna szukać sterownika poprzez Windows Update. Jeżeli natomiast tak się nie stanie to albo:

- zainstaluj sterownik z płyty
- wejdź w zakładkę "szczegóły" w tym samym oknie, z rozwijanej listy wybierz identyfikator sprzętu i pierwszą wartość jaką wyskoczy skopiuj (klawiaturą ctrl+c)
U mnie wygląda to tak
IDE\CdRomHL-DT-ST_DVD-RAM_GH22NP20_______________1.04____
i w goglach poszperaj.


- Ewentualnie możesz wybrać jakiś program, który sam szuka sterowników :)

____________________
cholerna syga, nie działa.
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
Whis napisany: 13.11.2012 18:11 Link Do Tego Posta
hustler



dołączył: 22.02.2007
posty: 315
rp: 20737
skąd: Vice City
Dodam jeszcze że mam wirtualny dysk dzięki alkoholowi 52% ale to widać na logach w pierwszym poście.

W tej opcji gdzie oznaczyłem mam region 2:



Kupiłem laptopa z wgranym systemem lecz bez Windowsa, po kupnie kazali mi zrobić jakiś backup który kazał mi naszykować 4 płyty DVD, czy to było robienie sobie kopii Windowsa?

Spróbuję odinstalować te sterowniki.

____________________
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
Jarszo napisany: 13.11.2012 23:09 Link Do Tego Posta
gangsta



dołączył: 25.02.2006
posty: 176
rp: 7747
skąd: Cigacice
Tak, to był prawie na pewno backup :P
Ale to był świeży system, czy już trochę na nim pracowałeś i zrobiło backupa?
bo jak na 16gb to widzę ładny backup.

Tylko szczerze? Jak masz klucz oryginalny od 7'emki to ściągnij sobie nie wiem, z torrentów, wypal na płycie, formatuj dysk i wgrywaj wszystko od nowa, na bank będzie działać i będziesz miał czysty system, beż żadnych śmieci sklepowych itp.
Nigdy nie lubiłem gotowych systemów, bo zawsze kupa śmieci :p

A co do SSa w 1 poście, to zapomniałem powiedzieć, że mi nie działa teraz. ;)

____________________
cholerna syga, nie działa.
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
Whis napisany: 14.11.2012 14:44 Link Do Tego Posta
hustler



dołączył: 22.02.2007
posty: 315
rp: 20737
skąd: Vice City
Backup zrobiłem w dniu kupna laptopa albo na drugi dzień, klucza nie mam bo niby skąd mam mieć? No chyba że jest gdzieś ukryty na komputerze albo dorzucony gdzieś w papierach od instrukcji, myślisz że gdzieś znajdę?

SS z pierwszego posta mi wciąż działa ale wrzucam go ponownie:



Jeszcze nie testowałem czy usunięcie sterowników i zainstalowanie ich na nowo w czymś pomoże.

Edit:

Sprawa jest dziwna, coś mnie skłoniło by nagrane płytki wrzucić rodzicom na kino domowe i wszystko poprawnie nagrane tylko u mnie coś na lapku po nagraniu komputer nie widzi plików, dziwne to.

____________________
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
· Wybierz stronę: 1
· Moderatorzy · Grupy
· Obecny czas: 28.04.2024 11:11
·
Obecnie forum przegląda 9 gości oraz 0 z 6657 zarejestrowanych użytkowników
Razem: 9 · Najwięcej (1845): 21.08.2015
Urodziny obchodzą dziś · nowik (30) · Wszystkiego najlepszego!
Napisano 25129 (+9697) postów w 1834 tematach z 114 ankietami
STATYSTYKI »
news · forum · blogi · mobile · rss · pliki · filmy · njoy · szukaj · mapa
© 2004 - 2024 GTAthegame
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów jest zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies