Gość

Rejestruj

· Moderatorzy · Grupy
· Obecny czas: 28.04.2024 22:59
· GTAthegame · Forum · Café Robina
Musisz Być Zalogowany
Szukaj · phpBB ·
· Wybierz stronę: 1
Jaki Windows?
Pepe napisany: 11.10.2010 14:55 Link Do Tego Posta
La Vida es Una Lenteja



dołączył: 13.09.2005
posty: 301
rp: 18079
skąd: Vice City
U, ale tu wszystko zakurzone. Dobra, do rzeczy, piszę gdyż mam dylemat odnośnie wyboru systemu operacyjnego Windows.

Od niedawna mam nowy sprzęt kilk >>.
Zainwestowałem w procesor dwurdzeniowy Celeron 2,5Ghz 64 bitowy. Obecny system - XP SP3 32bit. zyskał nieco szybkości, jednakże nie wykorzystuje on w pełni możliwość dwóch rdzeniów.
Pojawia się więc logiczne wyjście - upgrade do 64 bitów. Pytanie teraz jaki system wybrać:


- XP x64 - architektura Windows 2003 Server, brak podstawowego wsparcia, Service Packi tylko dla 2003. Przez to, że traktowany po macoszemu - brak polskiej wersji językowej. Są niby nieoficjalne przeróbki, ale nie wiadomo jak z tym do końca jest.
Plus za nie za duże wymagania sprzętowe, przez można pograć w lepsze gry.


- Vista x64 - Niby wszystko fajnie, ale dobijają mnie te DRM'y i wszelkie inne pie.rdoły z którymi jest tak jak z systemowym firewallem w XP (na początku widnieje jako włączony, a po jakimś czasie już jest wyłączony), IMHO za duże wymagania sprzętowe, ale już bez większych problemów jak w XP x64. Tylko raz siedziałem na Viście, w hipermarkecie..


- Seven x64 - Tak jak wyżej - wymagania sprzętowe, tryb zgodności z XP, Bez problemów w Upgrade Advisor. Również na siódemce nigdy nie pracowałem.



Który z powyższych systemów polecacie? Z czym jest najwięcej problemów w czasie normalnego użytkowania ? Od razu mówię, że instalacja Linuxa na twardzielu z góry odpada.

____________________
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
chaos napisany: 11.10.2010 15:11 Link Do Tego Posta
hustler



dołączył: 05.07.2006
posty: 669
rp: 75669
Ja polecam siódemkę ze względu na wydajność xp-eka, poprawiony wygląd Visty, niezbyt wygórowane wymagania, wygodę pracy i masę dostępnych aktualizacji. XP to już powoli historia, ale zawsze możesz do niego wrócić odpalając go sobie na wirtualnej maszynie.

____________________
chaos
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
sdr napisany: 11.10.2010 15:12 Link Do Tego Posta
szew



dołączył: 02.02.2004
posty: 1666
rp: 87333
Polecam Win7 x64. Mam od ponad roku, sprawuje się wyśmienicie. Będziesz zadowolony.

____________________
sdr
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
Żyłkaa napisany: 11.10.2010 19:16 Link Do Tego Posta
hustler



dołączył: 08.12.2005
posty: 1316
rp: 27164
z trzech podanych przez ciebie wariantow najlepszy bedzie windows 7. a ja i tak dalej mam xp 32bit :)

____________________
Żyłkaa
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
Pepe napisany: 12.10.2010 23:03 Link Do Tego Posta
La Vida es Una Lenteja



dołączył: 13.09.2005
posty: 301
rp: 18079
skąd: Vice City
No i zainstalowałem testowo. Póki co, jest idealnie, bezproblemowa migracja, pomimo niemożności aktualizacji systemu do siódemki. (Narzędzie Łatwy transfer i instalacja niestandardowa).

Sam system świetnie się sprawuje, uruchamia się szybciej niż XP z ostatnim Service Packiem i wszystkimi aktualizacjami. Jest trochę jakby "osowiały" (ale to pewnie tylko zasługa włączonego Aero Glass), ale nie było z nim jak do tej pory żadnych problemów. Cóż, chyba można XP odłożyć na półkę ;)

____________________
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
sdr napisany: 13.10.2010 21:48 Link Do Tego Posta
szew



dołączył: 02.02.2004
posty: 1666
rp: 87333
Tak - też myślę, że "siódemka" to wreszcie godny następca wysłużonego XP. Mnie również już od instalacji pozytywnie zaskakiwał.

Jeśli ta "osowiałość" bardzo przeszkadza to zawsze można przecież wyłączyć Aero

____________________
sdr
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
esk napisany: 22.10.2010 19:51 Link Do Tego Posta
RDS PWNER!1



dołączył: 04.06.2006
posty: 194
rp: 14601
skąd: Łódź
Zainstalowalem w7 pare dni po jego premierze i od tamtego czasu nie odczulem jeszcze na moim sprzecie efektu tak zwanego 'mulowacenia', ktory wystepowal w raz z uplywem czasu w xp. Co prawda na poczatku mialem sporo problemow z aplikacjami typu autocad czy mts, ale po jakims czasie juz zaczelo wszystko dzialac jak nalezy.

____________________
.
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
Pepe napisany: 17.11.2010 21:29 Link Do Tego Posta
La Vida es Una Lenteja



dołączył: 13.09.2005
posty: 301
rp: 18079
skąd: Vice City
To teraz okiem człowieka oswojonego i obytego jakiś czas z siódemką: Źle nie jest, powiem więcej, jest dobrze. System działa stabilnie, wreszcie można pracować komfortowo (przy moim włączaniu jednoczesnym przeglądarki z 20 kartami, grającym foobarem i jakimś badziewnym komunikatorem).

Jednak idealnie nie jest; jeden, lub ze dwa programy nie chcą działać w siódemce, nawet po ustawieniu zgodności z XP; ponadto kilka razy miałem już niebieski ekran, nie wiem czy to przez pokaz slajdów tła pulpitu, czy po prostu wynik mojego nawyku (co już wyżej podałem ;)) spowodował brak zasobów systemowych. (nie mam oddzielnej karty graficznej). Również zdecydowana większość gier wykazuje chęć współpracy z nowym systemem, nie sprawdzałem jedynie Dosówek.

Tak czy siak, system zdał egzamin na mocne 4+ (w skali 1-6)

____________________
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
· Wybierz stronę: 1
· Moderatorzy · Grupy
· Obecny czas: 28.04.2024 22:59
·
Obecnie forum przegląda 40 gości oraz 0 z 6657 zarejestrowanych użytkowników
Razem: 40 · Najwięcej (1845): 21.08.2015
Urodziny obchodzą dziś · nowik (30) · Wszystkiego najlepszego!
Napisano 25129 (+9697) postów w 1834 tematach z 114 ankietami
STATYSTYKI »
news · forum · blogi · mobile · rss · pliki · filmy · njoy · szukaj · mapa
© 2004 - 2024 GTAthegame
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów jest zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies