Gość

Rejestruj

· Moderatorzy · Grupy
· Obecny czas: 29.04.2024 08:39
· GTAthegame · Forum · Café Robina
Musisz Być Zalogowany
Szukaj · phpBB ·
· Wybierz stronę: 1
Problem z maszyną drukującą.
Roger napisany: 27.08.2010 11:33 Link Do Tego Posta
asshole



dołączył: 10.12.2005
posty: 611
rp: 65647
Witam, mam problem ze swoją drukarką. Ma ona już dobre 5 lat. Jest to model Canon IP 2000. Jej problem polega na tym, że za nic nie chce wydrukować niczego w kolorze czarnym. Na kolorowo już tak. Sprawdzałem kartridże i jestem w nich tusz, dla pewności nawet wymieniłem czarny na nowy, ale dalej nic. Może Wy coś wiecie?

____________________
Roger
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
sdr napisany: 28.08.2010 18:06 Link Do Tego Posta
szew



dołączył: 02.02.2004
posty: 1666
rp: 87333
Hmm, widzę że nikt się nie spotkał z podobnym problemem. Próbowałeś korzystać z narzędzi diagnostycznych zawartych w oprogramowaniu drukarki? Czyszczenie głowicy? Reinstalowałeś stery? To takie najbardziej podstawowe czynności, ale trzeba spróbować.

Na jednym z forów znalazłem opinię, że problemem może być zaschnięta głowica (drukarka praktycznie do wymiany), ale nie wiem w sumie jak to rozpoznać i co jest przyczyną :P Może to też być licznik wydrukowanych stron, który blokuje drukarkę i zmusza Cię do opróżnienia/wymiany pojemnika ze zużytym tuszem (filcowa szmatka nasiąknięta zaschniętym tuszem). Licznik można jednak ręcznie zresetować i jechać dalej. Czasem to pomaga, a czasem nie.

Cytat:
1. wyłącz drukarkę
2. wduś i trzymaj przycisk resume (2 od góry)
3. wduś i trzymaj przycisk power
4. trzymając nadal power puść resume
5. wciśnij resume 2 razy i puść przycisk power
6. zielona lampka zacznie mrugać. jak przestanie zacznie się palić
8. gdy zacznie się palić cały czas wciśnij resume 4 razy
9. wduś power - drukarka powinna się wyłączyć, jeżeli nie to wduś jeszcze raz, aż się wyłączy
10. można używać już drukarki normalnie

____________________
sdr
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
Roger napisany: 28.08.2010 18:36 Link Do Tego Posta
asshole



dołączył: 10.12.2005
posty: 611
rp: 65647
Dziwne rzeczy Panie. Włączylem teraz drukarkę. I zapala się na przemian czerwona i zielona lampka. Po otwarciu pokrywy, głowica nie ukazuje mi się.

+++ EDIT (28.08.2010 18:41):

Dodam też, że problemy z nią zaczęły się dziac, gdy moi rodzice kupili do drukarki jakiś ***owy tusz za 5 zł.

____________________
Roger
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
sdr napisany: 29.08.2010 00:05 Link Do Tego Posta
szew



dołączył: 02.02.2004
posty: 1666
rp: 87333
Myślę, że to dobra okazja do wymiany drukarki

____________________
sdr
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
Roger napisany: 29.08.2010 23:02 Link Do Tego Posta
asshole



dołączył: 10.12.2005
posty: 611
rp: 65647
Ale przez te 5 lat przywiązałem się do mojego canona. Taka dobra drukarka z niej. Wymiana, to chyba nie ostateczność?

____________________
Roger
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
sdr napisany: 29.08.2010 23:45 Link Do Tego Posta
szew



dołączył: 02.02.2004
posty: 1666
rp: 87333
Więc kup nowego Canona.
No ostateczność, ale co zrobić? Jeśli wyczerpały Ci się pomysły może oddaj sprzęt do pobliskiego serwisu. Tylko umów się z nimi na same oględziny. Pewnie okaże się, że naprawa wyjdzie tyle co nowa drukarka. No, chyba że to jakiś wyjątkowo błahy przypadek (czego życzę ofkz).

____________________
sdr
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
robert10 napisany: 29.09.2010 07:30 Link Do Tego Posta
playa



dołączył: 21.09.2010
posty: 1
rp: 4160
Witam

Porosty kup nową drukarkę najlepiej laserową na toner.
Ja niedawno zakupiłem sobie taki sprzęcik Konica Minolta Magicolor 5450

Drukuje w kolorze i kosztuje około 400 stówek


Pozdrawiam
Robert


____________________
robert10
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
· Wybierz stronę: 1
· Moderatorzy · Grupy
· Obecny czas: 29.04.2024 08:39
·
Obecnie forum przegląda 14 gości oraz 0 z 6657 zarejestrowanych użytkowników
Razem: 14 · Najwięcej (1845): 21.08.2015
Napisano 25129 (+9697) postów w 1834 tematach z 114 ankietami
STATYSTYKI »
news · forum · blogi · mobile · rss · pliki · filmy · njoy · szukaj · mapa
© 2004 - 2024 GTAthegame
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów jest zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies