Gość

Rejestruj

· Moderatorzy · Grupy
· Obecny czas: 19.04.2024 20:16
· GTAthegame · Forum · Klienci Multiplayer
Musisz Być Zalogowany
Szukaj · phpBB ·
· Wybierz stronę: 1
SA-MP Kilka Pytań :)
TheBiLeK napisany: 26.12.2009 12:09 Link Do Tego Posta
playa



dołączył: 26.12.2009
posty: 3
rp: 4432
Witam Serdecznie :)

Są święta i jak wiadomo sporo wolnego - wpadłem na pomysł postawienia sobie serwera, żeby pograć ze znajomymi SA-MP. Mam już na niego pomysł by był dość oryginalny i ciekawy. I mam kilka pytań. Proszę jeśli możenie pomóżcie mi. Napisze je w kilku punktach. I proszę napiszcie to tak żebym dał jakoś rade się połapać. Z góry wielkie dzięki! ;)


1- Jak postawić serwer SA-MP do wersji 0.3a ( Znalazłem Ten Poradnik -http://gta.net.pl/293,artykul,gta.html - Tylko jest on chyba nie aktulany - serwer tu podany jest do SA MP wersji 0.2X ja potrzebuje do 0.3a . Skąd pobrać nową wersję?

2- Nie wiem jakie mam IP wew. czy zew. zrobiłem tak jak w tym poradniku - http://forum.gtasite.pl/index.php?topic=28276.0 | Wyszło to - Oznacza to że jakie mam IP? ( http://img34.imageshack.us/img34/3617/serw.jpg )

3- Gdy już postawię serwer skąd mogę wźiąść Mapę, jak zainstalować, uruchomić?, Chcę zrobić serwer DM z kilkoma elementami RP (Kilka Skryptów, nicki itp. - By były 3 grupy graczy dla każdej inne skiny i tym podobne każda drużyna inny kolor nicka, i żeby np. zeby pierwsza drużyna nie widziała na mapie drugiej a druga widziała pierwszą - jak to zrobić?).

4- Gdy już zdobedę Mapę chciałbym ją edytować, dodać kilka elementów, zmienić ogólnie troche wygląd, dodać tu i tam samochody, zrobić kilka pomieszczeń do których można wejść itp. Do zrobienia ich ze strony wizualnej używam tego programu ( http://gtanet.info/newsy/edytor-map-mta-do-pobrania/ ) - Jak już mam zrobione jakieś pomieszczenie jak je przenieść do tej mapy na swój serwer? zeby wszystko było jak na tej mapce.

5- Skąd można wźiąść skrypty na tracenie się benzyny, odpalanie samochodu, tankowanie na stacjach i inne jakieś ciekawe - i jak je wgrać?

6- Jak postawić różne pojazdy, zrobić by nie znikały, były nie zapalone żeby trzeba je zapalić, traciły benzynę, i nie zawsze zapalały np. dopiero za którymś razem z kolei.

To narazie wszystko :). Jeżeli możecie to prosze pomóżcie, bedę dozgonnie wdzięczny :P

Serdeczne Dzięki! ;)

____________________
TheBiLeK
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
sdr napisany: 26.12.2009 13:36 Link Do Tego Posta
szew



dołączył: 02.02.2004
posty: 1666
rp: 87288
1. Download

2. To jest IP wewnętrzne. Adresy zaczynające się od 192.168.* to adresy wewnętrzne i nie są one widoczne spoza sieci, co znaczy, że nie postawisz na nich serwera - chyba, że ma to być tylko serwer dla Ciebie i Twoich kumpli z tej samej sieci.

3. Może niech ktoś inny się wypowie. Nie mój temat.

4. Ten edytor jest raczej do MTA, a nie SA-MP (co widzę już po adresie) - raczej nie zadziała.

5. i 6. -> 3. :P

____________________
sdr
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
Żyłkaa napisany: 26.12.2009 14:44 Link Do Tego Posta
hustler



dołączył: 08.12.2005
posty: 1316
rp: 27164
czy masz ruter? jezeli tak to zawsze mozna zrobic przekierowanie portow, wtedy wewnetrzne ip nie bedzie problemem.

____________________
Żyłkaa
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
TheBiLeK napisany: 26.12.2009 16:37 Link Do Tego Posta
playa



dołączył: 26.12.2009
posty: 3
rp: 4432
Mam internet od Netii, To jest chyba zewnętrzne?.

Problem w tym że zrobiłem wszystko, wyłączyłem Avasta i Zapore Windowsa żeby nie blokowało, a gdy włączam serwer wszystko chodzi, wpisuje ip. chce się łączyć i pisze : (Retrieving info..) 87.204.152.232:7777 - Moje IP

Rounter - W szafie mam jakieś dwa urządzenia podłączone do takiej anteny na dachu a ona do głównej anteny na dachu sąsiada.

____________________
TheBiLeK
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
kurzi6 napisany: 26.12.2009 19:51 Link Do Tego Posta
Puchate żelazko



dołączył: 29.08.2005
posty: 311
rp: 60892
skąd: Szczecin, ZPM
Czyli sąsiad udostępnia ci łącze drogą radiową... musiałbyś się z nim dogadać by przestawił na swoim routerze przekierowania portów.

Jak mniemam programy p2p też odmawiają współpracy?

____________________
kurzi6
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
TheBiLeK napisany: 27.12.2009 14:30 Link Do Tego Posta
playa



dołączył: 26.12.2009
posty: 3
rp: 4432
Nie, Własnie programy P2P działają doskonale

____________________
TheBiLeK
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
kurzi6 napisany: 28.12.2009 00:38 Link Do Tego Posta
Puchate żelazko



dołączył: 29.08.2005
posty: 311
rp: 60892
skąd: Szczecin, ZPM
Hmmm... wejdź jeszcze tutaj i stamtąd skopiuj IP i wprowadź je do klienta.

Jak nie zadziała to sugeruję sprawdzenie przekierowań portów...

Swoją drogą wcześniej nie chciało mi się pisać odpowiedzi więc myślę, że nadrobię to teraz:

Ad 1) sdr podał Ci link do downloadu sa-mp więc nic dopowiadać nie trzeba...

Ad 2) Tu także sdr dobrze prawi. To IP, które widzisz w ipconfig to klasa "C" adresacji IP - czyli pula adresów wewnętrznych.

Ad 3) Wszystko sprowadza się do wyniuchania w necie odpowiedniej mapki lub napisania wszystko z palca w języku zwanym PAWN.

Ad 4) Edytor map z MTA zadziała... ale nie bezpośrednio. W internecie są konwertery obiektów z LUA do PAWN.

Ad 5) Poszukaj w necie... jest tego pełno. Możesz zacząć od www.gtamscripting.info (o ile ta strona jeszcze żyje - nie sprawdzałem), spacerując po wynikach w google'ach a na oficjalnym forum sa-mp kończąc (niedawno nawet uruchomili polski dział).

Ad 6) Z tego co wiem to tak się już nie da...

____________________
kurzi6
^ do góry ^
Ten Użytkownik Nie Przebywa Obecnie Na Forum Zobacz Profil Tego Użytkownika Zobacz Posty Tego Użytkownika Napisz E-Mail Do Tego Użytkownika Skontaktuj Się Przy Pomocy Komunikatora Gadu-Gadu Napisz Prywatną Wiadomość Do Tego Użytkownika
· Wybierz stronę: 1
· Moderatorzy · Grupy
· Obecny czas: 19.04.2024 20:16
·
Obecnie forum przegląda 21 gości oraz 0 z 6657 zarejestrowanych użytkowników
Razem: 21 · Najwięcej (1845): 21.08.2015
Urodziny obchodzą dziś · Shade (35) · Pan_Mieciu (32) · fanseriigt (40) · Wszystkiego najlepszego!
Napisano 25129 (+9697) postów w 1834 tematach z 114 ankietami
STATYSTYKI »
news · forum · blogi · mobile · rss · pliki · filmy · njoy · szukaj · mapa
© 2004 - 2024 GTAthegame
Kopiowanie materiałów bez zgody autorów jest zabronione!
Wszystkie prawa zastrzeżone · Polityka prywatności · Cookies